Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Postavte sa do rady a nakŕmte rybičky v akváriu

Postavte sa do rady a nakŕmte rybičky v akváriu
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
19. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Chvíľa ticha, či pomalej hudby a pritom pozerať na lenivo sa pohybujúce ryby vo vode, ladne sa vznášajúce vodné rastliny, či pomaly sledovať prísavníka na skle. Zaručený recept na odbúranie stresu či napätia. Len škoda, že nie vždy máme to akvárium so sebou. Alebo...?

Aj vás ukľudňuje pohľad do akvária? Práve na to sa zamerali kreatívni ľudia z Mindworks Innovation Lab stojaci za stránkou www.aquard.io. Vytvorili virtuálnu webovú aplikáciu plnú skutočných rybičiek, teda živý prenos z akvária. Na stránke môžete v reálnom čase sledovať ryby a dokonca ich aj kŕmiť. Problém by však nastal, ak by do akvária sypal jedlo každý druhý návštevník stránky, preto je na spodnej strane lišta s časomierou. Tá upozorňuje na to, koľko času ešte musíte počkať, kým sa stanete šťastlivcom, ktorý ryby nakŕmi. Záujemcovia majú totiž poradovník. No aby ste na stránke mali aspoň kam kliknúť, je tu možnosť pustiť do akvária vzduchové bubliny. Na stránke však hrá upokojujúca hudba a naozaj si môžete overiť, že uprostred pracovného nasadenia vám to dokonale vyčistí hlavu na niekoľko minút.

Celý systém funguje na prepojení základnej dosky Arduino Uno s programom na kŕmenie rýb a 2 kamery, ktoré akvárium snímajú, a tak ponúkajú dva rôzne pohľady do akvária.