Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

S profesionálnym mix-pultom Philips na cestách

S profesionálnym mix-pultom Philips na cestách
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
6. 9. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Novinka s názvom M1X je určená DJom, ktorí si chcú poľahky svoje "pracovné náradie" nosiť so sebou. Obsahuje 80 W reproduktory a k základnému mixážnemu pultu sa pripoja cez Bluetooth rozhranie. Celá DJ výbava sa dá niesť na pleci ako skladná taška.

Od teraz budú mať zrejme aj profesionálny DJ silnú konkurenciu. Prichádza totiž novinka v podobe skladného a prenosného mix pultu. Zariadenie M1X stačí spojiť s tabletom či smartfónom, pridať štipku hudobného sluchu a talentu a úspech sa nepochybne dostaví.

Dídžejský mixpult so zaujímavým dizajnom je sám o sebe mixážnym zariadením i zvukovým systémom zároveň. Reproduktory sú so systémom prepojené cez Bluetooth rozhranie. Vrchný panel, ktorý slúži na samotnú mixáž je dokonca odnímateľný od celého zariadenia.

Set batérií vo vnútri vynahradí prísun energie zo zásuvky asi na päť hodín. Zariadenie teda disponuje Bluetoothom a obsahuje aj rozhranie Lightning, cez ktoré možno pripojiť niektoré zo zariadení od Apple. Vďaka takto pridanému displeju máme play list priamo pod nosom. No bez poriadneho softvéru by nič nešlo. V tomto prípade výrobca stavil na aplikáciu tretej strany.

DJ M1X od Philipsu vás spraví hviezdou večiarka

Softvérové srdce, v podobe programu DJ 2, pochádza z dielne známeho Algoriddimu a funguje s operačným systémom iOS (í o s). Ide o intuitívnu aplikáciu, ktorú zvládnu začiatočníci, ale ocenia aj tí skúsenejší dídžeji. Samotný panel zariadenia obsahuje dve točne, ktoré simulujú platne a s ktorými sa dá takzvane skrečovať, spomaľovať či zrýchľovať nahrávka.

Cez pripojené slúchadlá si vypočujete a pripravíte skladbu. Dôležitý je takzvaný crossfader, ktorým sa regulujú hlasitosti, a tým i prelínania dvoch pesničiek. K dispozícii je však i ovládanie rýchlosti a tóniny práve prehrávanej skladby. Nie každá pieseň má pritom rovnakú rýchlosť a takt, no a práve týmto sa dajú pomerne hravo zladiť. Profesionáli to zvládajú vďaka vycibrenému sluchu, no pre začiatočníkov je tu tlačidlo Sync, ktoré pomocou softvéru zosynchronizuje rýchlosť piesní. Takto technológie pomôžu i amatérskym DJom zakryť drobné zaváhania.

Reproduktory majú silu úctyhodných 80 Wattov, no v prípade, že to stále nespĺňa vaše predstavy o mohutnom zvuku, pomocou výstupov možno mix pult prepojiť s ďalšími stereo sústavami. Vďaka aplikácii tento mix pult nielen prehráva a mixuje piesne, ale zároveň akoby vytvára nové. Pomocou tlačidla Rekord sa totiž dá nahrávať zmixovaná skladbu vo formáte MP3. A tá sa dá následne odoslať všetkým známym, ktorí už možno netrpezlivo očakávajú ďalší nový megamixový hit.