Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Samsung: Pamäťové karty s poriadnou odolnosťou

Samsung: Pamäťové karty s poriadnou odolnosťou
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
16. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Samsung Electronics uviedol na trh rad pokročilých SD a mikro SD kariet vhodných pre digitálne a mobilné zariadenia. Ich rozšírená ponuka v troch kategóriách PRO, EVO a Standard skúsi uspokojiť požiadavky na výkon, kapacitu a úroveň spoľahlivosti.

Ich kapacita sa pohybuje v rozmedzí od 4 GB do 64 GB, pričom na 64 GB pamäťovú kartu Samsung PRO môže používateľ v kompaktnom fotoaparáte nahrať asi 670 minút Full HD videa pri 30 snímkach/s. Okrem toho, PRO a EVO verzie podporujú výkon Ultra High Speed 1.stupňa (UHS-I), čo znamená, že ponúkajú čítanie 90 MB/s (PRO) a 48 MB/s (EVO).

Samsung sa však postaral aj o vysokú spoľahlivosť. Karty sú vyhotovené z materiálu, ktorý má odolať vode, extrémnym teplotám, pôsobeniu magnetu a dokonca aj röntgenovému žiareniu. Karty si tak poradia s poriadne tvrdými podmienkami ako napr.24 hodín v morskej vode, odolajú magnetu so silou 15,000 gaussov, neuškodí im práca v teplotách od -25 °C až 85 °C (v nečinnosti teploty -40 °C až 85 °C). Ak to stále nestačí, potom ich môžete nechať i prejsť vozidlom s hmotnosťou 1,9 t.

Odolné pamäťové karty od Samsungu

Zmenou prešiel tiež vzhľad, Samsung prichystal pre jednotlivé kategórie i vlastné farebné prevedenia. Strieborná profi farba je značkou pre PRO, oranžová zdobí EVO a Standard sa vyznačuje modrou farbou. Všetky karty sú potlačené bielymi číslicami označujúcimi ich kapacitu. Karty sú už dostupné, cena radu microSD Standard začína na 4,99 € (4 GB). Karty EVO si môžete zakúpiť od 6,99 € (8 GB), 32GB verzia stojí 18,89 € s DPH. Najvyšší rad PRO ponúka 64 GB variant za 69,29 € s DPH.