Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Microsoft odkryl v púšti 30 rokov starú videohru

Microsoft odkryl v púšti 30 rokov starú videohru
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
28. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosti Microsoft sa podarilo rozlúštiť obrovský mýtus - išlo o 30-ročnú historku o videohre, ktorá bola vraj taká zlá, že spoločnosť Atari, stojaca za ňou, skúpila všetky jej kópie a zakopala ich v púšti Nového Mexika. V rámci pripravovaného dokumentárneho filmu však Microsoft tieto pochované kópie odhalil. Mimochodom, išlo o hru s E.T. mimozemšťanom v hlavnej úlohe.

Nie každá videohra sa vždy podarí. I keď, v tomto prípade mala hra veľmi silnú základňu v podaní známeho príbehu o E.T. mimozemšťanovi. V skratke išlo o to, že v roku 1982 sa Howard Scott Warshaw stal tvorcom videohry E.T. the Extra-Terrestrial. Bola to dobrodružná videohra, ktorú mala na starosti spoločnosť Atari a bola určená pre hracie konzoly typu Atari 2006. Základ pochádzal z filmu s populárnym E.T. a podstatou hry bolo pomôcť postavičke dostať sa cez viaceré prekážky a zozbierať tri časti medziplanetárneho telefónu. Vďaka nim mohol potom skontaktovať svoju planétu.

Microsoft vyhrabáva kópie E.T. videohry

Podľa Warshawovej vízie mala byť hra zaujímavou adaptáciou originálnej verzie filmu, no opak sa stal skutočnosťou. Spoločnosť Atari plánovala dosiahnuť veľké zisky predajom tejto hry práve pomocou popularity, ktorú film z rovnakého roku už zožal. Keďže spoločnosť získala práva na túto videohru, chcela sa poponáhľať s jej rozvojom a distribúciou, aby stihla ešte vianočnú sezónu 1982. Tá mala byť obrovskou zárukou predaja. Howard mal však spolu iba 5 a pol týždňa (!) na jej vývoj. Výsledok sa však nazýva „najväčším komerčným prepadákom v histórii videohier“, hra bola totálnym fiaskom a odvtedy koluje historka, že spoločnosť zahltená kópiami ich v roku 1983 všetky vykúpila a zakopala ich. Tak trochu legenda, tak trochu pravda. Isté však je, že spoločnosť Microsoft a jej Xbox Entertainment Studios v rámci svojho nadchádzajúceho dokumentu zasponzorovali „zlomenie“ tohto mýtu. Začali kopať v púšti v Novom Mexiku, kam viedli stopy. A naozaj. Objavila celé balíky s množstvom kusov tejto videohry. Ide o jednu z najväčších senzácií pre nadšencov videohier.