Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

E3 alebo čo je nové v oblasti herných titulov

E3 alebo čo je nové v oblasti herných titulov
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
11. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V Los Angeles práve prebieha výstava E3, ktorá je sviatkom pre všetkých fanúšikov videohier a herných technológií. Je to show, ktorá v Kalifornii prebieha 3 dni a oficiálne nesie názov Electronic Entertainmentt Expo. Ako každý rok, aj teraz tu svetoví lídri predvádzajú viacero herných titulov.

Sony už svoju najnovšiu konzolu uviedlo dávnejšie, rovnako i Microsoft, a tak je treba predstaviť i najnovšie hry, ktoré budú môcť majitelia zariadení na nich hrať. A kde by sa na to našiel lepší priestor, ako na svetovom veľtrhu hier a herných technológií?

SONY

Spoločnosť Sony predstavila exkluzívne nové herné tituly pre svoju najnovšiu PlayStation 4. Ohlásená The Last of Us Remastered sa ukázala s novými trailermi, kde je evidentne vidno vylepšené vizuály. Záujemci sa jej dočkajú 29.júla.
Sony umožnila tiež prvý menší náhľad na hru The Order 1886 s tým, že ju uvedie až 20.februára 2015. Vyzerá to na poriadne temnú, pocitovú záležitosť, kde nechýbajú nadprirodzené témy a streľba.
Tretej generácie sa dočkal i LittleBigPlanet, kde uvidíme nové charaktery po boku Sackboya. Vo svojej PS4ke si ju zahráte od novembra 2014.
Najviac sa však očakávalo odhalenie Uncharted 4: Thief´s End, ktoré prišlo na záver tlačovej konferencie. Je to jeden z najhorúcejších titulov PS4ky. Tešiť sa však na ňu môžeme až niekedy v roku 2015.

MICROSOFT

Na tlačovke Microsoftu bola veľkým ťahačom kolekcia Halo: The Master Chief Collection pre Xbox One. Balenie sa zjaví na pultoch predajní 11.novembra a nebude tu chýbať Halo: Combat Evolved či Halo 2, 3 a 4. Všetky budú vo full HD rozlíšení 1,080p a 60 fps a zbierka bude disponovať i viac ako 100 multiplayerovými mapami. Nevynechalo sa ani Halo: Nightfall live action series, ktorému robil triler Ridley Scott a tiež prístup k Halo 5: Guardians beta.
Ohlásené však boli i platformy Ori a The Blind Forest pre Xbox One a herný titul od Platinum Games známy pod názvom Scalebound.

NINTENDO

Spoločnosť z Japonska si prichystala slušný arzenál titulov pre E3 a snažila sa zaujať predovšetkým priaznivcov konzoly Wii U.
Potešenie pre fanúšikov prinesie aj „tízer“ The Legend of Zelda Wii U – kým konkrétna hra predstavená nebola a načasovanie sa odhadlo na rok 2015, producent série Eiji Aonuma predviedol aspoň umelecké prevedenie hry a dizajn herného sveta.
Rozruch spravil nový rad NFC hračiek Amiibos, ktoré majú koncept podobný Disney Infinity a Skylanders s tým, že hmotné figúry sa objavia v hre v momente, keď sa objavia v poli NFC senzora Wii U GamePad. Amiibos sa však môžu využiť vo viacerých hrách ako Super Smash Bros a dáta sa môžu ukladať i vo vnútri fyzickej hračky.
Nintendo uviedlo i hru Mario Maker a strieľačku pre viacerých hráčov Splatoon, kde však vypália namiesto guliek atrament a na požiadanie sa transformujú na chobotnice.
Herný titul Bayonetta 2 sa dočká svojho času v októbri 2014, Super Smash Bros. 3DS príde v 3.októbra a Yoshi´s Woolly World v roku 2015.