Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Mačky vás naučia hovoriť po španielsky

Mačky vás naučia hovoriť po španielsky
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
20. 11. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

CatAcademy je aplikácia od spoločnosti Memrise, ktorá učí cudzí jazyk vďaka vtipným obrázkom mačiek. Je totiž vedecky dokázané, že humor nás uvoľňuje a v tomto rozpoložení sme otvorenejší vedomostiam. Podľa výskumov, aj mačky patria k zvieratám, ktoré sú ľuďom najmilšie.

O tom, že pri učení je najlepšie mať okrem textovej zložky i obrazovú, prípadne zvukovú, či video zložku určite nie je pochýb. Spoločnosť Memrise tento fakt využila už dávnejšie a poriada množstvo kurzov na celé spektrum záujmov posilnené, v podstate založené, najmä vizuálne. Najnovšou možnosťou hravého učenia je CatAcademy (Mačacia Akadémia), ktorú predstavuje séria obrázkov mačiek. Tie vám majú pomôcť naučiť sa cudzí jazyk.

Milé a vtipné obrázky mačiek dopomôžu k učeniu

Môže sa to zdať možno trochu hlúpe, prinajlepšom bizarné, no spoluzakladateľ Memrise-u Ed Cooke má vedecké vysvetlenie – humor je jedným zo základných elementov ľudstva. Dokážeme sa skôr smiať ako rozprávať. Humorná atmosféra zaujme pozornosť a zároveň ukľudní. A v takomto rozpoložení si potom slová lepšie zapamätáme. Nuž a čo s tými mačkami? Obrázky mačiek patria podľa výskumov k najmilším a Memrise zozbieralo zároveň i tie najvtipnejšie obrázky internetových mačiek. Takto vytvorené vizuálne a emocionálne spomienky pripravia potom pre nás tú pravú pôdu na ľahké ukladanie v pamäti. Výhodou je ľahká dostupnosť v podobe aplikácie na platforme Androidu aj iOS a dnes vyšla do sveta verzia s kurzom španielčiny.