Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Lenovo Yoga 11e Series sa postará o vzdelanie

Lenovo Yoga 11e Series sa postará o vzdelanie
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
3. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Čínske Lenovo prináša 4 nové, pogumované modely s uhlopriečkou 11 palcov – preto je i názov série Lenovo Thinkpad Yoga 11e. Všetky 4 zariadenia obsahujú procesor Intel, operačný systém Windows a LED indikátor "pozornosti".

Lenovo cieli so svojimi novými notebookmi na študentskú skupinu. Ide o 4 nové, pogumované modely s uhlopriečkou 11 palcov – preto je i názov série Lenovo Thinkpad 11e. Ten má viacero dobrých vlastností od Lenova – ide najmä o výhodu v podaní Yoga. Z laptopu je teda možné urobiť i prezentačný mód, tiež „A“ model ale i tablet, keďže ohybný kĺb umožňuje otočenie až do 360 stupňov. Zariadenia majú okrem gumených nárazníkov i posilnené pánty i vystuženejšie porty. 

Lenovo 11e Yoga pre školyLenovo Yoga 11e v prezentačnom i A móde

Všetky 4 zariadenia z 11e série obsahujú procesor Intel, operačný systém Windows a majú uhlopriečku veľkosti 11,6 palca. Displej je v HD rozlíšení, je dotykový, IPS a batéria má podľa slov výrobcu vydržať až celé školské vyučovanie. Zaujímavosťou je LED indikátor bezdrôtového spojenia i stavu spánkového režimu – aby učiteľ vedel, kto zo žiakov dáva pozor, kto surfuje na internete a kto má počítač v nečinnom režime.