Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Chceli by ste študovať odbor "PC hry"?

Chceli by ste študovať odbor "PC hry"?
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
20. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ak ste statným hráčom PC hier, môže vám to pomôcť dostať sa na vysokú školu - v Južnej Kórei bude totiž možné od budúceho roka oficiálne študovať odbor spojený s počítačovými hrami. Hráči sú v tejto krajne veľmi populárni, a tak si Juhokórejčania povedali - prečo im nepomôcť?

Viete si predstaviť, že by vás za skutočne dobré hranie videohier odmieňala vaša univerzita? V Južnej Kórei je to tak. Univerzita Chung-Ang patrí medzi 10 najlepších škôl v Južnej Kórei a na začiatku budúceho roka sa rozhodla spraviť jednu zmenu. Profesionálni hráči budú môcť požiadať o miesto na fakulte Športovej vedy. Je samozrejmosťou, že sem patria skôr záujemcovia o tradičnejšie športy, ako basketbal či futbal, no univerzita sa rozhodla akceptovať i týchto „sedavejších“ športovcov.

Táto správa môže vyznieť akokoľvek bizarne či bulvárne, no faktom je, že v tejto krajine majú hráči omnoho väčšiu základňu i podporu, ako u nás. Hráči počítačových hier tvrdo trénujú a ich súťaženie sa dokonca vysiela v televízii. Zaujímavosťou je, že americkým prisťahovalcom dokonca dali v krajine pro-hráčske atletické víza.... Ak ste teda statným hráčom a bude ešte k tomu za vami stáť dobrá univerzita, môžete to dotiahnuť naozaj ďaleko.