Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Sony uvádza dostupný hudobný prehrávač s vysokým rozlíšením

Sony uvádza dostupný hudobný prehrávač s vysokým rozlíšením
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
17. 1. 2023
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ľudia, ktorí uprednostňujú prenosný zvuk s vysokým rozlíšením pred smartfónom s lacnými slúchadlami, si často musia priplatiť za kvalitný hudobný prehrávač. Japonská spoločnosť Sony, ktorá začala vyrábať osobné hudobné prehrávače, je známa tým, že si za ne účtuje malé bohatstvo. Preto je najnovší Walkman príjemným prekvapením.

Vreckové kazetové prehrávače a slúchadlá, ktoré spoločnosť Sony uviedla na trh v roku 1979, zmenili spôsob konzumácie hudby, potom sa prešlo na formáty MiniDisc a CD a 20 rokov po uvedení prvého Walkmanu na trh sa prešlo na na digitálny formát. Prvý model z tejto série so systémom Android bol predstavený v roku 2011.

Hoci digitálny hudobný prehrávač Walkman sa dá kúpiť lacno, prémiové zariadenie série Signature môže vyjsť aj na takmer štyri tisícky. Nový model NW-A306 zo série A stojí len zlomok tejto ceny, ale má niektoré špičkové funkcie tejto vlajkovej lode digitálneho hudobného prehrávača.

Digitálny hudobný prehrávač s vysokým rozlíšením Sony Walkman NW-A306 .

Obsahuje digitálny zosilňovač S-Master HX vyvinutý špeciálne pre prehrávače Walkman, ktorý bol navrhnutý pre nízke skreslenie a šum, pracuje v natívnom DSD a využíva spájkovanie pretavením s obsahom zlata, ktoré údajne zlepšujú lokalizáciu zvuku a pomáha dosiahnuť širokú zvukovú scénu. Model A306 si poradí s až 24-bitovým / 96-kHz zvukom PCM a dokáže tiež konvertovať PCM na 11,2-MHz DSD pre „prirodzený zvuk a intenzívne detaily“.

Digitálny hudobný prehrávač s vysokým rozlíšením Sony Walkman NW-A306 .

Technológia Digital Sound Enhancement Engine (DSEE) Ultimate zvyšuje škálu digitálneho zvuku pre vyššiu vernosť pri streamovaní cez Wi-Fi alebo pri prehrávaní stiahnutých audio súborov a môže dokonca pomôcť zlepšiť zážitok z počúvania cez bezdrôtové slúchadlá. Tí, ktorí uprednostňujú vyššiu kvalitu počúvania, môžu využiť 3,5 mm štvorpólový konektor pre káblové slúchadlá.

Spoločnosť Sony zahrnula aj svoju pohlcujúcu technológiu 360 Reality Audio. Bezdrôtová technológia Bluetooth prichádza s podporou kodeku Sony LDAC s vysokým rozlíšením, ako aj kodekov aptX HD a MQA. K dispozícii je aj vstavaný vinylový procesor, ktorý dokáže „vrátiť vašim digitálnym skladbám teplo a charakter vinylu“.

Digitálny hudobný prehrávač s vysokým rozlíšením Sony Walkman NW-A306 .

Prehrávanie možno ovládať pomocou fyzických tlačidiel alebo 3,6-palcového dotykového displeja, na ktorom môžu používatelia využiť používateľské rozhranie kazetovej pásky a šetrič obrazovky, ktorý navodzuje retro atmosféru. Vstavaná pamäť má ale neuspokojivú kapacitu len 32 GB, ktorú však možno rozšíriť vďaka slotu na pamäťovú kartu SD. Batéria sa nabíja cez port USB-C a na jedno nabitie údajne vydrží až 36 hodín pri prehrávaní 44,1-kHz súborov FLAC, 32 hodín 96-kHz FLAC alebo 26 hodín pri streamovaní.

Nový digitálny hudobný prehrávač s vysokým rozlíšením Sony Walkman NW-A306 sa začne predávať tento mesiac za cenu 350 USD.

Digitálny hudobný prehrávač s vysokým rozlíšením Sony Walkman NW-A306 .