Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Hodinky ScanWatch 2 spájajú analógový štýl so sledovaním zdravia

Hodinky ScanWatch 2 spájajú analógový štýl so sledovaním zdravia
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
21. 9. 2023
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Hoci väčšina inteligentných hodiniek zobrazuje analógovo vyzerajúce animované ciferníky, výrobcovia už niekoľko rokov ponúkajú aj skutočnú kombináciu oboch svetov. Je to aj prípad spoločnosti Withings, ktorá predstavila svoje najnovšie hybridné hodinky so sledovaním zdravia ScanWatch 2.

Hodinky ScanWatch novej generácie sú najnovšou z radu alternatív „k pripútaniu mini smartfónu na zápästie“, ktorý začal hybridným nositeľným zariadením s EKG z roku 2021.

„Pôvodné hodinky ScanWatch sú schválené FDA na detekciu fibrilácie predsiení pomocou EKG a saturáciu arteriálneho hemoglobínu (SpO2) kyslíkom zo zápästia a zároveň vykonávajú viaceré wellness funkcie, ako je monitorovanie kvality spánku, fyzickej aktivity a rad kardiovaskulárnych meraní,“ uviedla spoločnosť Withings.

Hybridné hodinky Withings ScanWatch 2.

Rovnako ako predtým, štýlový mechanizmus analógových hodiniek je spojený s malým digitálnym displejom pod 38 mm alebo 42 mm zafírovým sklíčkom. Tento 16-bitový OLED panel v odtieňoch sivej tak zobrazuje informácie o sledovaní zdravia.

Novinkou najnovšieho modelu je nepretržité monitorovanie telesnej teploty vďaka zahrnutiu nového modulu, ktorý využíva miniaturizovaný snímač tepelného toku a snímač teploty, ako aj vstup zo snímača srdcového tepu PPG s viacerými vlnovými dĺžkami a akcelerometer na sledovanie kolísania základnej línie počas pravidelnej aktivity a tréningu.

Hybridné hodinky Withings ScanWatch 2.

Toto nastavenie tiež pomáha pri monitorovaní menštruačného cyklu. Používateľky pritom môžu pridať kľúčové informácie o štádiu priamo do nositeľného zariadenia a údaje slúžiace na predpovedanie budúcich dátumov cyklu prostredníctvom sprievodnej aplikácie spárovanej s hodinkami cez Bluetooth.

Hybridné hodinky Withings ScanWatch 2.

Nové hodinky ScanWatch 2 môžu tiež vyhľadávať odchýlky srdcovej frekvencie, pričom údaje sa odosielajú do aplikácie na analýzu a vydávajú sa upozornenia, ak sa zistia anomálie. Zahrnuté je aj monitorovanie spánku a sledovanie dýchania. Toto nositeľné zariadenie je odolné voči vode do tlaku 5 barov a dokážu automaticky rozpoznať viac ako 40 fyzických aktivít. Hodinky sú vybavené batériou s impozantnou 30-dňovou výdržou. Používateľ môže navyše vypnúť funkcie sledovania zdravia, keď ich nenosí, aby sa šetrila energia.

Hybridné hodinky Withings ScanWatch 2.

Hybridné hodinky Withings ScanWatch 2 sa dajú predbežne objednať za cenu 349,95 USD (približne 329 EUR). Výrobca tiež pridal do ponuky cenovo dostupnejší model Light za cenu 249,95 USD (okolo 235 EUR) Oficiálny predaj by sa mal začať v októbri tohto roku.