Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Nový švajčiarsky nôž je jedným z najväčších no stále je kompaktný

Nový švajčiarsky nôž je jedným z najväčších no stále je kompaktný
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
30. 4. 2021
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Najnovšie vydanie švajčiarskeho noža od spoločnosti Victorinox je jedným z najväčších ponúkaných švajčiarskych nožov so sériou miniatúrnych nástrojov. Model Swiss Champ XXL prináša až 73 funkcií, ktoré zaplnia vrecko. Jeho vývrtka drží malý skrutkovač, ktorý je dostatočne malý na to, aby opravil slnečné okuliare.

Švajčiarsky nôž Victorinox Swiss Champ XXL obsahuje až 73 funkcií, no jeho hmotnosť pridá do vrecka len 354 gramov. Tento elegantný vreckový nôž má šírku 6,4 centimetra, takže je stále dosť kompaktný na prenášanie. Medzi jeho nástroje patria malé a veľké čepele, dva šesťhranné „female“ uťahovacie nástroje, krížové a klasické skrutkovače, kliešte, nožnice, pílky na drevo a kov, zväčšovacie sklo, farmaceutickú špachtľu, skrutkovač na hodinky a samozrejme aj otvárač na fľaše a ďalšie nástroje.

Švajčiarsky nôž Victorinox Swiss Champ XXL.

Súčasťou výbavy Swiss Champ XXL je tiež vývrtka, do ktorej sa dá uložiť miniatúrny skrutkovač, ktorý je súčasťou novej štvordielnej sady Mini Tools. Vďaka farebne odlíšeným plastovým rukovätiam, sú tieto drobné nástroje spoločnosti Victorinox doplnené nástrojmi vhodnými na jednotlivé úlohy.

Švajčiarsky nôž Victorinox Swiss Champ XXL.

K dispozícii je šedý nástroj so štrbinou na opravu a utiahnutie okuliarov, zelený krížový skrutkovač 000 a modrý skrutkovač Torx T4 určený na prácu s malou elektronikou a červený nástroj na vysunutie SIM kariet. Sú síce maličké, ale môžu byť tým správnym nástrojom, ktorý sa bude hodiť na tieto úlohy.

Prídavná sada Mini Tools.

Aj keď švajčiarsky nôž Victorinox Swiss Champ XXL vyzerá obludne, v skutočnosti to nie je najväčší multifunkčný nástroj v portfóliu spoločnosti Victorinox. Radí sa pod model Swiss Champ XAVT s až 83 funkciami. Predáva sa za 315,99 dolárov, pričom sada Mini Tools stojí ďalších 15 dolárov.

Švajčiarsky nôž Victorinox Swiss Champ XXL.