Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Insulin Angel: Inteligentné sledovanie stavu inzulínu

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
14. 4. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Globálne združenie CODE_n sa zaoberá novými inovatívnymi technológiami a tento rok vyhlásilo súťaž s témou „Into the Internet of Things“. Jedným z finalistov je aj inteligentné monitorovacie zariadenie liekov pre diabetikov s názvom Insulin Angel, ktoré využíva technológiu relayr – víťaza tejto súťaže.

Táto technológia Internetu vecí je v tvare pripomínajúcom dieliky čokolády a umožňuje rozdeliť bezdrôtové senzorové diely na jednotlivé kusy, ktoré sa ukladajú do zariadenia s ľubovoľným tvarom.

Zariadenie Insulin Angel sa momentálne uchádza o pozornosť podporovateľov prostredníctvom startup kampane portálu Indiegogo. Ide vlastne o prvý komerčný produkt vytvorený pomocou platformy relayr.

Insulin Angel

Nesprávne skladovanie inzulínu môže viesť k jeho neúčinnosti a to môže spôsobiť problémy či už pri dennej rutine alebo pri cestovaní. Pomôckou pre monitorovanie stavu inzulínu by sa mohol stať práve Insulin Angel. Toto zariadenie meria teplotu lieku a varuje používateľa pri dosiahnutí rizikových teplôt prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Integrovaný čip n51882 BLE používa teplotný senzor a posiela dáta do CLOUDového úložiska. Používateľ zariadenia Insulin Angel tak získa informácie o stavu liekov v reálnom čase a môže prijímať upozornenia pri zmene teploty, ktorá by ich mohla poškodiť.

Insulin Angel

Insulin Angel prepojený s mobilným zariadením tiež upozorní používateľa ak zabudne liek doma. Jeho kontextové algoritmy dokážu rozpoznať, či je používateľ doma, v práci alebo niekde inde. Tým dokáže zabrániť falošnému oznámeniu, napríklad ak sa používateľ nachádza na záhrade a liek je vo vnútri domu.

Mobilná aplikácia podporuje zariadenia s operačným systémom iOS a Android a môže tiež zasielať rovnaké upozornenia blízkym, rodičom alebo opatrovateľom. Zhromažďuje údaje o počasí v okolí používateľa a dokáže upozorniť na blížiacu sa vlnu horúčav alebo ochladení.

Insulin Angel

Aplikácia obsahuje databázu najčastejšie používaných inzulínov vo Veľkej Británii, USA a Nemecku. Obsahuje odporúčania od výrobcov v akej teplote by sa mali skladovať. Databáza ukladá dáta aj pre reumatické lieky Humira a astamtické lieky Salbutamol. Databáza sa neustále vyvíja a rozširuje o nové medikamenty.

Insulin Angel