Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Cefaly vás zbaví migrény

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
28. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nepríjemné bolesti hlavy a migrény netreba predstavovať - kým niektorí trpia slabšími stavmi migrény, kedy zaberie jeden liek hneď v počiatočných príznakoch, iní majú stavy celkového oslabenia organizmu sprevádzané celodenným dávením. Je tu však niečo, čo tomu nielen zabráni, ale dokonca pôsobí preventívne i do budúcnosti.

Ide o zariadenie s názvom Cefaly vo forme akejsi vesmírnej čelenky. Umiestni sa na čelo vďaka priľnavým elektródam. Tie poháňajú dve tužkové batérie a do hlavy tak prúdi elektrická nervová stimulácia (TENS), ktorá pôsobí na trojklanný nerv. V momente bolesti utišuje a pôsobí na nerv vysokofrekvenčnou neurostimuláciou, ktorá obmedzí signály bolesti z nervového centra. V dlhodobejšom zmysle zase nízkofrekvenčnú neurostimuláciu a pôsobí tak preventívne.

Podľa slov tvorcov je dávka elektromagnetických vĺn slabšia ako tá, ktorú dostávame pri sledovaní televízie. V rámci prevencie sa odporúča približne 20 minútová terapia. Spoločnosť pracuje na Cefaly od roku 2011 a za ten čas uskutočnila množstvo klinických štúdií. Výsledkom je to, že z 2,313 ľudí, ktorí sa podujali na testy, sa z dlhodobejšieho hľadiska uľavilo 54,4 percentu z nich. Cefaly stojí 295 dolárov, čo obsahuje v sebe kit s 3 elektródami.