Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Fľaša WAATR filtruje, sterilizuje a dokonca analyzuje pitnú vodu

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
8. 9. 2021
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nová osobná fľaša na vodu s názvom WAATR je navrhnutá tak, aby posunula zdravie a bezpečnosť na vyššiu úroveň. Sľubuje totiž, že pripraví číru, čistú, filtrovanú a sterilizovanú pitnú vodu pomocou ultrafialového žiarenia kdekoľvek na cestách.

Jednorazové plastové fľaše s vodou sú nočnou morou pre naše životné prostredie. Vďaka novej fľaši na vodu WAATR si však môže používateľ naplniť vodu z akéhokoľvek verejného zdroja, pričom fľaša je nabitá technológiami, ktoré sa postarajú, aby bola voda v čase pitia čistá, čerstvá a bezpečná. Fľaša je k dispozícii v troch veľkostiach s objemami približne 740 ml, 946 ml a 1183 ml. Je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele profesionálnej triedy s dostatočne širokým otvorom na ústa, aby sa dala aj ľahko naplniť ľadom.

Sterilizačná fľaša na vodu WAATR.

Po naplnení vodou sa na vrch fľaše priskrutkuje veko, ktoré obsahuje dva 20 mW UV-C LED sterilizátory. Tie poskytnú ochranu proti širokému spektru baktérií, vírusov a iných patogénov. A to nielen pre vodu, ale sú účinné aj na sterilizáciu všetkého, čo sa zmestí do fľaše, vrátane niektorých telefónov, kľúčov a ďalších drobností. Sterilizátory sa potom budú každú hodinu aktivovať a ultrafialovým svetlom vyčistia obsah fľaše, až kým používateľ túto funkciu nevypne.

K dispozícii sú navyše vymeniteľné filtračné kazety vo veku, ktoré odfiltrujú chemikálie a drobné častice. Existujú tri rôzne možnosti filtra: na bežnú, artézsku a zásaditú vodu. Každý filter má vo svojom základe patentovanú zmes kokosového uhlia určeného na zachytávanie organických molekúl a iónomeničovej živice určenej na zachytávanie anorganických iónov.

Sterilizačná fľaša na vodu WAATR.

Po uplynutí ich životnosti sú recyklovateľné a používateľ ich tiež môže poslať spoločnosťi WAATR na analýzu, aby získal podrobnú laboratórnu správu, ktorá mu pomôže minimalizovať vystavenie sa kontaminovaným zdrojom.

Vyklápací výtok na pitie je navrhnutý tak, aby sa nedotýkal kontaminovanej vody pred jej sterilizáciou. Fľaša používa magnetickú nabíjačku bez portu, ktorá je úplne vodotesná podľa štandardu IPX7. Veko pulzuje farebnými LED svetlami, ktoré informujú o stave. Keď sa voda čistí, svieti modré svetlo, červené svetlo značí potrebu nabíjania a zelené svetlo pripomína používateľovi, že je potrebné sa hydratovať.

Sterilizačná fľaša na vodu WAATR.

Nová sterilizačná fľaša na vodu WAATR je momentálne súčasťou startup kampane na portáli Kickstarter, kde je ponúkaná od 89 dolárov. Plánovaná maloobchodná cena po skončení kampane bude 99 dolárov. Distribúcia prvých kusov pre podporovateľov kampane by sa mala rozbehnúť v priebehu marca 2022.

Sterilizačná fľaša na vodu WAATR.