Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Kamera do auta - MIO MiVue 518

Autor:
Ľubo Straka
Zverejnené:
13. 3. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Vysoká rýchlosť za volantom, chvíľka nepozornosti či precenenie šoférskych schopností a dopravná nehoda je na svete. Niektoré tragické situácie majú hneď jasného vinníka. Čo však v prípade, ak nastane sporná situácia, keďže tvrdenia svedkov o vinníkovi sú diametrálne odlišné?! Vtedy môže pomôcť zariadenie MIO MiVue 518 Drive recorder.

MiVue 518 prichádza spolu s návodmi. Ako druhé padne do očí napájací USB adaptér pre pripojenie do autozásuvky. Kamera sa uchytáva na stojan s prísavkou na sklo či hladké plochy. No a na záver tu máme aj samotné zariadenie v oddelenej škatuľke.

MIO MiVue s vysoko citlivým GPS prijímačom, automaticky zaznamenáva informácie do videa, vrátane rýchlosti, nadmorskej výšky, dĺžky, šírky a polohu zobrazuje v známom Google Maps. Všetko podstatné sa pritom odohráva na 2,4 palcovej obrazovke.

Kamera vytvára záznam vo Full HD rozlíšení, teda v 1080p. K dispozícii má pomerne svetelný objektív s clonovým číslom F 2.0, takže vďaka tejto svojej vysokej svetelnosti dokáže zrozumiteľný záznam nahrávať aj za šera. Objektív je pritom širokouhlý, keďže jeho zorný uhol je až 140 stupňov. A tak je kamera schopná zachytiť udalosti aj z takzvaného mŕtveho uhla.

So vstavanou batériou zároveň poslúži aj ako odnímateľný fotoaparát s 5 Megapixlami pre detailné zdokumentovanie dôkazov. Všetky dáta sa ukladajú na pamäťovú kartu.

Vo vnútri zariadenia je inteligentný G-Senzor, ktorý zaznamená pohyb vo všetkých troch smerových osiach. Každú náhlu zmenu pohybu počas jazdy tak kamera okamžite zachytí a uloží do grafu. Senzor registruje pohyb vozidla aj v prípade, že vodič nie je prítomný. Ak teda niečo alebo niekto stojace vozidlo poškodí, režim Parking Mode o tom poskytne detaily.

Ku kamere patrí aj MiVue Manager. Ten sa postará o presnú organizáciu záznamov s jednoduchým vyhľadávaním podľa typu alebo dátumu vyhotovenia záznamu. Zároveň umožňuje nahrávky zdieľať na sociálnych sieťach YouTube, či Facebook.

Systém dokáže vodiča upozorniť aj na príliš vysokú rýchlosť. Ak sa v blízkosti vyskytne rýchlostný radar, hneď to signalizuje. MIO MiVue 518 má totiž zabudovanú databázu radarov s doživotnou aktualizáciou.

Snímacie zariadenie MIO MiVue sa do vozidla umiestňuje rovnako ako GPS navigácia, teda na otočný držiak, pripevnený na čelné sklo. Jeho neustály chod zabezpečuje klasická autonabíjačka.

Určite je MIO MiVue 518 Drive Recorder užitočným pomocníkom. Podobne ako pri lietadlách zaznamenáva situácie počas letu čierna skrinka, ani vodiči na cestách už nemusia byť nikdy vďaka tomuto zariadeniu v nevýhode. Práve MIO MiVou je pre nich akousi čiernou skrinkou.

(Toto produktové video vzniklo v spolupráci s NAY Elektrodom a produkt si môžete zakúpiť tu.)