Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Rowenta CF6430 - Volume 24 Respectissim

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
22. 8. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nie je žehlička ako žehlička, a to ani pokiaľ ide o takú na vlasy - Rowenta CF 6430 - Volume 24 Respectissim je totiž vybavená zakrivenou žehliacou plochou. Prečo? To sa dozviete už o chvíľu, len čo si ju rozbalíme.

Po tom, ako vytiahneme z balenia prvé papierové informácie o výrobku, prichádza na rad samozrejme kulma. Aby sa s kulmou lepšie manipulovalo len s časťou vlasov, treba dať ostatné bokom. Aj preto sú tu praktické sponky. No a nechýbajú ešte potrebné návody.

Ako vyžehliť vlasy a pritom nestratiť objem a nezničiť si vlasy? To je základná dilema mnohých žien, ktoré si potrebujú týmto spôsobom upravovať denne svoj účes. Výrobca Rowenta preto prichádza so žehličkou, ktorá si prináša zakrivenú žehliacu plochu. Tvorí ju nahrievací rotačný valček, ktorý poriadne ponadvihuje vlasy, od korienkov až ku končekom. Jemné vlasy by však mohli pôsobiť matne, a práve preto je tu iónový generátor, ktorý vysiela milióny iónov. Tvorí tak lesk vlasov, hydratuje a dokonca eliminuje statickú elektrickú energiu.

Povrch tvorí profesionálne pokrytie Ultra Shine Nano Ceramic, ktorý vlasy ochraňuje a zároveň zvyšuje lesk e efektivitu stylingu. Objemný efekt sa vďaka systému žehlenia docieli v pomerne krátkom čase, teda asi o desať minút. Aby však vlasy počas žehlenia netrpeli vysokou teplotou, Volume 24 Respectissim je nastavená na 170 stupňov Celzia. Práve táto teplota má zaručiť upravenie vlasov bez ich poškodenia a lámania. A to aj pri dlhodobom používaní.

Žehlička má ergonomický tvar pre pohodlnejšie držanie a pri tvorbe objemného účesu sa netreba báť, že sa popálite. Je tu totiž ochrana v podobe Thermo Protect systému a vďaka nej sa dajú vlasy zachytiť a tvarovať už priamo od končekov. Výrobca uvádza pri úprave účesu zaujímavý postup. Ako už vieme, vlasy sa žehlia postupne, od korienkov nahor. No zároveň, akoby v protismere rastu vlasov. Potom sa len prehodia naspäť a objem je tak asi dvojnásobný.

Pre jednoduchú manipuláciu je tu otočná šnúra, pomocou ktorej môžete žehličku i viackrát otočiť. Uzamykací systém vás zbaví starostí s bezpečnosťou a závesné pútko vám umožní zavesiť ju kamkoľvek v kúpeľni bez toho, aby sa ešte horúca odkladala na policu. Dámy, s touto neobjemnou žehličkou teda získate nový objemný účes, ktorý by nemalo prekvapiť ani žiadne menšie, či väčšie zafúkanie vetra.

(Toto video vzniklo v spolupráci s NAY Elektrodom a produkt môžete zakúpiť tu.)