Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Náramok Prestigio 90PHCPED HealthCare SMART

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
5. 3. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Inteligentné nositeľné zariadenia sa stávajú trendom dnešnej doby a ponúkajú rôzne užitočné funkcie. Jedným z takýchto zariadení je aj inteligentný náramok PRESTIGIO 90PHCPED HealthCare SMART, ktorý si prináša aj funkcie krokomera, čiže zaznamenáva vašu vykonanú fyzickú aktivitu v reálnom čase.

Moderné balenie zariadenia pozostáva z niekoľkých častí. Najskôr sú to návody pre prácu s náramkom. Potom aj samotný náramok. A k tomu ešte náhradný diel remienka.

Na prvý pohľad zaujme náramok svojím moderným dizajnom, vďaka ktorému je vhodný aj na každodenné nosenie. Náramku kraľuje prehľadný OLED display ukrytý v tmavo modrom ochrannom kryte, pričom remienok je vyrobený zo silikónu a je čiernej farby. Pohodlie pri nosení zaručí aj nízka hmotnosť náramku, váži len 21 gramov. Vďaka tomu si na neho používateľ rýchlo privykne a prestane vnímať, že ho vôbec má na ruke.

Tento štýlový náramok ocenia najmä ľudia, ktorí vyznávajú zdravý životný štýl a aktívne sa venujú športovaniu. Náramok PRESTIGIO HealthCare SMART tak sleduje prejdenú alebo zabehnutú vzdialenosť, počet krokov, ponúkne používateľovi informácie o počte spálených kalórií a samozrejme zobrazuje čas ako bežné hodinky.

Informácie o vykonaných aktivitách sa prenášajú v reálnom čase a zaznamenávajú sa priamo do používateľovho smartfónu alebo tabletu. Náramok komunikuje s mobilnými zariadeniami prostredníctvom prenosovej technológie Bluetooth vo verzii 4.0.

Ak sa synchronizácia z nejakého dôvodu nepodarí, netreba vešať hlavu dole, náramok PRESTIGIO HealthCare SMART si s tým hravo poradí. Má totiž výsledky uložené v internej pamäti a tie sa nahrajú do aplikácie aj neskôr, pri ďalšom spojení.

Ani o výdrž batérie sa netreba strachovať, náramok má totiž v sebe vstavanú Lithium polymérovú batériu, ktorá ponúka dlhú vydrž pri vykonávaní fyzických aktivít. Na jedno nabitie tak náramok vydrží fungovať až sedem dní. Okrem toho je odolný voči vode a prachu.

Svoj výkon môže neskôr používateľ sledovať a analyzovať v prehľadnej aplikácii Family Health Compass, ktorá je bezplatne dostupná pre mobilné zariadenia, ktoré sú vybavené operačným systémom iOS alebo Android vo verzii 4.3 a vyššej.

Aplikácia ponúka rôzne farebné grafy a tabuľky s informáciami, ktoré môžu pomôcť pri zlepšovaní výkonu. Používateľ tak môže porovnávať výkon z predchádzajúcich dní, nastaviť si svoj osobný cieľ a sledovať jeho progres.

Spracované výsledky sa dajú vytlačiť, poslať mailom alebo sa o ne môže používateľ podeliť so svojou rodinou, priateľmi či doktorom, prostredníctvom sociálnych sietí.

Fit náramok PRESTIGIO HealthCare SMART sa tak môže stať vaším užitočným a štýlovým pomocníkom pri udržiavaní zdravého životného štýlu. Stačí si ho nasadiť a spraviť prvý krok.

(Toto produktové video vzniklo v spolupráci s NAY Elektrodom a produkt si môžete zakúpiť tu.)