Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Acer Liquid Z5 Dual SIM

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
9. 10. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Všetci chcú byť ešte mobilnejší a flexibilnejší - snáď i preto je tu Acer Liquid Z5, ktorý vyšiel v ústrety tejto požiadavke a prináša hneď dva sloty na SIM kartu. Prichádza však i s ďalším vybavením, ktoré sa oplatí si predstaviť.

Liquid Z5 Dual SIM je vybavený pomerne veľkým, 5-palcovým displejom. Vďaka nemu sa s ním pohodlne surfuje po internete a i celkove je akýkoľvek načítaný obsah zobrazený v dostatočne veľkom rozmere. Rozlíšenie ponúka 480x854 bodov. Na svoje rozmery je smartfón príjemne štíhly, jeho hrúbka je len 8,8 milimetra.

Vo vnútri pracuje dvojjadrový procesor a kapacita úložného priestoru je na úrovni 4 gigabajtov. Tie sa však dajú rozšíriť o mikro SD kartu. Hladký chod operačného systému má na starosti Android verzie 4.2 Jelly Bean.

Na zadnej strane nájdeme fotoaparát s rozlíšením päť megapixelov a nechýba ani prisvetľovacia LED dióda. Pri fotografovaní určite pomôže automatické ostrenie a pri snímaní fotografií si môžete zvoliť vysoké dynamické rozlíšenie, alebo sa zamerať na úsmev vášho objektu. Nechýba ani manuálna voľba citlivosti ISO. Záznam videa putuje na zvolené úložisko v HD rozlíšení.

Zaujímavosťou zadnej strany je však i takzvané Acer Rapid tlačidlo. Po jeho stlačení sa objavia obľúbené aplikácie, ktoré si umiestnite na domovskej obrazovke. Tlačidlu však môžete navoliť aj iné funkcie. Na prednej strane zase púta pozornosť predný reproduktor. Poskytuje priamy zvuk, čiže hudba nie je tlmená podložkou a má priestor na poriadne prejavenie sa.

Do konektorovej výbavy môžeme zaradiť portovú výbavu v podobe mikro USB konektora a tri a pol milimetrového jacka na slúchadlá. Nechýba samozrejme Bluetooth a WiFi, no a na SIM karty sú tu až dva sloty. Kapacita batérie ponúka 2000 mAh, čo v preklade, podľa výrobcu, znamená až dvanásť hodín hovorov. Jednoduché a zároveň dômyselné zariadenie má tak všetko, čo by mal moderný smartfón vo svojej základnej výbave mať.

(Toto produktové video vzniklo v spolupráci s NAY Elektrodom a produkt si môžete zakúiť tu.)