Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Nokia Lumia 630

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
9. 10. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nokia patrí k výrobcom s najdlhšou tradíciou produkcie mobilných telefónov - aj preto je jej meno stále v éteri nadšencov smartfónov. Jej produkty sa spájajú väčšinou s operačným systémom Windows a ani Lumia 630 nie je výnimkou.

Nokia Lumia 630 Dual SIM prichádza s rozmerom štyri a pol palca. Kapacitný dotykový displej s funkciou Multitouch má rozlíšenie 854 na 480 zobrazovacích bodov a podporuje samozrejme dotyk viacerých prstov naraz.

Pod ním sa nachádza štvorjadrový procesor od Qualcommu. Vnútorný úložný priestor dostal k dispozícii osem gigabajtov, ktoré sa však dajú rozšíriť o mikro SD kartu. Rovnako je tu i možnosť rozšírenia o virtuálny úložný priestor, pomocou Cloudového systému, kde máte ďalších sedem gigabajtov. Už sme si zvykli na to, že ruka v ruke prichádza s Nokiou aj operačný systém Windows Phone. Tu vo verzii 8.1, v podobe známych dlaždíc.

Fotoaparát na zadnej strane má päť megapixelov a spolu s ním je tu i možnosť manuálneho nastavenia niektorých dôležitých parametrov. Záber sa dá priblížiť štvornásobným digitálnym zoomom a okrem toho môžete dodatočne využiť kreatívne efekty, ktoré dodajú fotografiám moderný vzhľad.

V rámci pripojiteľnosti na tejto Lumii nájdeme klasický mikro USB konektor ako aj 3,5 milimetrový Jack na slúchadlá. V bezdrôtovej komunikácii sa predstaví Bluetooth a WiFi, či snímač určovania polohy v podobe GPS. S ním sú zároveň spojené aj niektoré rozšírené navigačné funkcie smartfónu, cez aplikácie.

Batéria je vyberateľná a má kapacitu tisíc osemsto tridsať miliampérhodín, čo v preklade znamená asi 7 hodín prehrávania videa. Na pracovnej ploche nájdeme množstvo predinštalovaných aplikácií v podobe sociálnych sietí, či iných komunikačných kanálov.

Vďaka pribalenému krytu bude táto Nokia z rady Lumií vaším dvojfarebným spoločníkom, do ktorého môžete vložiť až dve spomínané SIM karty. Viacero výhod a celkom zaujímavé nastavenie ceny zariadenia určite prispejú k tomu, že Lumia 630 môže byť smartfónom, prístupným naozaj každému.

(Toto produktové video vzniklo v spolupráci s NAY Elektrodom a produkt si môžete zakúpiť tu.)