Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Evolveo StrongPhone Q4

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
17. 10. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Drsné, odolné smartfóny už dávno nie sú len skrinkou s tlačidlami - svedčí o tom napríklad i novinka od Evolveo v podobe zariadenia StrongPhone Q4, ktoré obsahuje operačný systém Android.

Už pri prvom pohľade na smartfón StrongPhone Q4 je jasné, že nepôjde o žiadneho štíhleho elegána. To však rozhodne prioritou tvorcov ani nebolo, pretože tento smartfón je predurčený do prostredia ťažkých stavebných prác, vojenských jednotiek, či na poriadny outdoor. Je vode a prachu odolný, ale aj nárazu vzdorný. Napriek všetkému však ponúka príjemnú ergonómiu a ľahko sa ovláda jednou rukou.

Výzorom neutrpeli vnútorné parametre, a tak sa stretneme so štyrmi jadrami procesora, ktorý je optimalizovaný práve na výkon s nízkou spotrebou energie. Operačný systém Android je vo verzii Jelly Bean 4.2 a vďaka tomu nájdeme aj v tomto drsňákovi možnosť sťahovať nové aplikácie a inštalovať ich.

Štvorpalcový IPS displej je vybavený sklom Gorilla Glass so zvýšenou odolnosťou voči poškriabaniu. Štyri gigabajty vnútornej pamäte sa dajú rozšíriť o mikro SD kartu. Vedľa tohto portu sa nachádzajú sloty až na dve SIM karty a útroby dopĺňa vysokokapacitná dvetisíc osemsto miliampér hodinová batéria. Jej výdrž výrazne predĺži úsporný ECO režim, ktorý automaticky vypína energeticky náročnejšie funkcie. Z tých má telefón k dispozícii GPS, WiFi, či Bluetooth.

Prístup do útrob zabezpečujú dve skrutky. Aj stavbári, či vojaci, si však z času na čas potrebujú niečo odfotiť, a tak tu nechýba zadný, 8 megapixelový fotoaparát, či predná webkamera s dvomi megapixelmi. Vzadu je i podpora v podobe blesku, využitá aj ako predinštalovaná aplikácia svietidla. Video sa pritom nahráva v slušnej HD kvalite. Konektorovú výbavu tvorí mikro USB port a 3,5 milimetrový jack na slúchadlá. Oba konektory zakrýva mohutnejšia krytka. Nechýbajú však ani dve analógové tlačidlá na jednoduchšie prijímanie a ukončovanie hovorov.
Tak čo poviete? StrongPhone Q4 len tak ľahko niečo neprekvapí. Snáď len fakt, že by ho do rúk chytila jemná žena.

(Text vznikol v spolupráci s NAY Elektrodom a produkt si môžete zakúpiť tu.)