Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Smartfón Lenovo S580

Autor:
Ľubo Straka
Zverejnené:
8. 1. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ľahký, dostatočne výkonný a kompaktný. To sú prvé tri vlastnosti, ktorými sa dá popísať smartfón Lenovo S580. Patrí medzi inteligentné telefóny, ktoré za svoju výbavu veľa nepýtajú. S580tka dostala do vienka elegantný dizajn, ktorý dotvára aj zadný kryt, upravený laserovou technológiou.

Pod krytom si leží batéria, ktorá sa teší z novšej výrobnej technológie, keďže je lítium polymérová, ale aj z kapacity 2150 miliampér hodín. Ako je vidieť, je vymeniteľná. Toto už dnes nie je úplným štandardom, a preto takáto možnosť určite poteší.

Telefón vďaka nej dokáže na jedno nabitie fungovať viac ako 18 dní v režime stand-by, prípadne s 19timi hodinami hovoru.

HD displej má uhlopriečku 5 palcov, a preto ešte celkom šikovne sadne do ruky. Prináša si technológiu IPS, vďaka ktorej sú pozorovacie uhly blížia k 180tim stupňom, takže jednoducho povedané, bude dobre čitateľný z každého uhla.

Základom hardvérovej výbavy je predovšetkým procesor Qualcomm s rýchlosťou 1,2 Gigaherza a tiež gigabajt operačnej pamäte.

Oba komponenty priniesli spokojnosť aj samotnému operačnému systému, ktorým je Android vo verzii 4.3, teda Jelly Bean. Tento systém má pritom aj grafickú podporu OpenGL ES 3.0, čo pomáha najmä pri hraní 3D hier.

Všetky aplikácie a hry sa pritom dajú ukladať do internej 8 gigabajtovej pamäte alebo na micro SD kartu, keďže je slotom pre ňu zariadenie vybavené.

Presne tam budú putovať aj multimediálne dáta z oboch kamier. Predná má pritom 2 megapixely a zadná 8, čo plne postačuje na zhotovovanie kvalitných fotografií.

Najmä tých, ktorý používajú dve SIM karty poteší, že má telefón sloty pre obe. Netreba tak viac nosiť dve zariadenia, ale mať všetko už len v jednom.

To je smartfón Lenovo S580. Inteligentný pomocník, do koča aj do voza, keďže sa hodí na prácu, ale aj na zábavu.

(Toto produktové video vzniklo v spolupráci s NAY Elektrodom a produkt si môžete zakúpiť tu.)