Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Smartfón Lenovo Sisley S90

Autor:
Ľubo Straka
Zverejnené:
26. 2. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Milovníci jedného z najrozšírenejších modelov smartfónov, s logom nahryznutého jablka, si určite obľúbia aj model značky LENOVO Sisley S90, ktorý je akoby jeho výzorovým dvojčaťom. No spoločnosť LENOVO stavila nielen na moderný a vychytený dizajn, ale aj na množstvo dobrých funkcií za dostupnú cenu.

Hneď na úvod balenia vám do rúk padnú záručné listy. Po otvorení škatuľky sa už na vás usmieva smartfón. Dobrým zvykom v Lenove je to, že do balenia patrí aj ochranná fólia na displej smartfónu. O niečo hlbšie v balení nájdete návody a tiež pomôcku na otváranie slotu pre SIM karty. Do výbavy sa samozrejme dostal aj dátový a nabíjací USB kábel. K nemu nesmie chýbať ani sieťová USB nabíjačka. A na záver ešte hands-free sada.

Sisley S90 má hliníkové zaoblené telo s hrúbkou len 6,9 mm a výškou necelých 15 milimetrov. Na prvý pohľad štýlový dizajn umocňuje jednoliaty celok. Na trh prichádza v zaujímavej šedej, striebornej, zlatej a ružovej farebnej verzii. Telefón poháňa batéria s kapacitou 2,300 mAh s udávanou pohotovostnou dobou 360 hodín.

Super AMOLED displej dosahuje veľkosť 5 palcov a ponúka HD rozlíšenie 1 280 na 720 bodov. Mal by byť ľahko čitateľný na slnku a mať nízku spotrebu energie.

O celý chod telefónu sa stará operačný systém Android 4.4.4 KitKat. Vo vnútri nájdeme 64-bitový procesor Qualcomm Snapdragon 410 s rýchlosťou 1,2 GHz, pričom kapacita operačnej pamäte RAM má 2GB.

Vnútorný úložný priestor dosahuje 32 Gigabajtov, no nemožno ho už rozšíriť externou kartou.
Telefón podporuje funkciu DualSIM, čo sa môže hodiť v prípade, že so sebou zvyknete nosiť dva telefóny a teda aj dve SIM karty. Takto sa dostanú obe do jedného zariadenia.

Smartfón podporuje LTE čiže 4G siete. Ďalšia bezdrôtová konektivita je zabezpečená integrovanou WiFi, s možnosťou vytvoriť WiFi hotspot a Bluetooth 4.0. Nájdeme tu aj klasické GPS, ako aj podporu HSC SD na prenos dát. Telefónu nechýba FM rádio, či akcelerometer a k nemu aj ďalšie senzory.

V zariadení nájdeme predinštalované aplikácie na rýchle zdieľanie fotografií, aplikácií a dát, zálohovanie kontaktov, správ či hovorov, ale aj aplikáciu, ktorá zvyšuje bezpečnosť softwaru. Zameranie zariadenia na sociálne siete je cítiť aj z predinštalovaných ikoniek, napríklad pre celú rodinu Google aplikácií, vrátane YouTube, ale aj Facebook, Twitter, Skype a podobne.

Fotoaparát dostal do vienka zadnú kameru s rozlíšením 13 Mpx. No myslelo sa aj na milovníkov selfie fotografií, pre ktorých je tá predná kamera vybavená 8mimi Megapixelmi. Kamery sú navyše doplnené o snímače BSI a PureCell s vysokou citlivosťou, rýchlosťou snímania a výraznejším kontrastom. Samozrejmosťou je integrovaný LED blesk.

Ak sa pozrieme ešte na vonkajší dizajn, tak po bokoch telefónu nájdeme dve ovládacie tlačidlá, USB konektor pre nabíjanie, či 3,5mm JACK pre slúchadlá.

Smartphone LENOVO Sisley S90 je teda smartfónom, určeným štýlovým ľuďom, ktorí sa neradi obmedzujú rýchlosťou pri práci s multimédiami a chcú byť v priamom spojení so svojou sociálnou komunitou. Zároveň im však určite záleží aj na dizajne.

(Toto produktové video vzniklo v spolupráci s NAY Elektrodom a produkt si môžete zakúpiť tu.)