Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Smartfón Samsung GALAXY A3

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
9. 3. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Juhokórejská rodina smartfónov Galaxy, od spoločnosti Samsung, sa môže pochváliť novými prírastkami. Je to A3jka a A5ťka. Líšia sa vo veľkosti a rozlíšení displeja a tiež v niektorých prvkoch hardverovej výbavy. Obe zariadenia sa však môžu pochváliť inovatívnym luxusným dizajnom, zakomponovaným v elegantnom celokovovom tele. Pre zvýraznenie vašej osobnosti a štýlu máte na výber zo štyroch farebných prevedení.

Pozrime sa však na balenie takej A3jky. Hneď po otvorení balenia sa na vás usmeje nová A3jka. Pod ňou sú nachystané návody na použitie. Nechýba USB nabíjačka spolu s nabíjacím a zároveň dátovým USB káblom. K baleniu patria aj hands-free slúchadlá a k nim náhradné silikónové štuple do uší. No a na záver ešte malý, no potrebný nástroj pre otváranie slotu pre SIM karty.

Smartfónu GALAXY A3 dominuje jeho 4,5 palcový Super AMOLED displej s qHD rozlíšením 540 na 960 bodov. Pre vernejšie zobrazenie farieb, ktoré sa inteligentne prispôsobia okolitému prostrediu je displej vybavený zobrazovacími technológiami Alive Super Amoled Display a Adapt Display.

Nielen displej sa vie prispôsobiť. Prostredníctvom funkcie Adjustable Audio si smartfón GALAXY A3 automaticky zvýši alebo zníži hlasitosť, podľa intenzity okolitého hluku na pozadí.

Pod elegantným krytom smartfónu sa ukrýva výkonný štvorjadrový procesor s taktovacou frekvenciou 1,2 GHz, ktorý poháňa operačný systém Android. Vďaka výkonnému procesoru tak môže používateľ bez problémov sledovať videá, hrať náročnejšie hry, či prehrávať obľúbenú hudbu alebo používať viacero aplikácií súčasne.

Veľkosť operačnej pamäte RAM je 1,5GB, pričom ukladací priestor pre vaše dáta je 16GB a dá sa rozšíriť pomocou mikro SD karty až o 64GB.

Ani pri sťahovaní údajov vás nebude nič brzdiť, smartfón totiž podporuje rýchle pripojenie LTE kategórie 4. Pre komunikáciu s okolitými zariadeniami je GALAXY A3 pripravená, a to prostredníctvom viacerých druhov konektivity. Okrem už dnes štandardného Wi-Fi a Bluetooth pripojenia ponúka smartfón aj NFC a ANT+. Nechýbajú samozrejme ani lokalizačné služby GPS, Glonass a Beidou. Pre prepojenie s počítačom alebo pre dobitie batérie slúži zasa konektor USB 2.0.

Smartfón GALAXY A3 nezabudol ani na milovníkov fotografovania. Hlavný fotoaparát prináša rozlíšenie 8 megapixelov a je vybavený bleskom a funkciou Auto focus. Sekundárny predný fotoaparát má tiež slušné rozlíšenie, a to 5 megapixelov.

I zhotovovanie autoportrétov, ľudovo nazývaných „selfie“, je so smartfónom GALAXY A3 jednoduchšie. Softvér disponuje detekciou obrazu a autoportrét sa dá vyhotoviť gestom dlane alebo hlasovým príkazom. Takže smartfón netreba držať v ruke pred sebou, len ho niekde položiť.

A nemusíte byť na fotografii sami. Vďaka novej funkcii širokouhlého autoportrétu môžete vytvoriť fotografiu s priateľmi zlúčením troch snímok fotených zľava, spredu a sprava do jedného skupinového autoportrétu. A to nie je všetko. Svoje okamihy môžete vyjadriť aj pomocou animovaného autoportrétu, kedy sa vytvorí 20 snímok za sebou, z ktorých sa vytvorí zaujímavý animovaný obrázok vo formáte GIF.

Batéria s kapacitou 1900mAh pomôže udržať smartfón pri živote dlhšie, vďaka inteligentnej funkcii úspory energie, kedy sa znižuje spotreba batérie vypnutím nepotrebných funkcií.

Smartfón GALAXY A3 sa teda môže stať vaším elegantným a výkonným spoločníkom, s ktorým viete realizovať kreatívne a zábavné autoportréty. A aj batéria pritom čo-to vydrží.

(Toto produktové video vzniklo v spolupráci s NAY Elektrodom a produkt si môžete zakúpiť tu.)