Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Smartfón Lenovo P70

Autor:
Ľubo Straka
Zverejnené:
9. 4. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Atraktívny dizajn, vysoký pracovný výkon a mimoriadna výdrž batérie, tieto slová smerujú k smartfónu P70, ktorý vzišiel z vyvojárskej dielne známeho Lenova. Po otvorení balenia sa k slovu hlási samotné zariadenie. Výrobca ani tu nezabudol na ochranné fólie a samozrejme ani na návody.

K dispozícii je aj OTG kábel pre pripojenie externých USB zariadení alebo priamo pre nabíjanie iných zariadení z USB konektorom. Ďalej tu nájdeme dátový a nabíjací kábel, ku ktorému nesmie chýbať USB nabíjačka. No a na záver ešte aj hands-free slúchadlá.

P70tka zaujme elegantnou modrou farbou, čo ju už jednoznačne z diaľky odlišuje od konkurenčných modelov. Pozerať sa na ňu veru dá z rôznych uhlov, a to v rozpätí až 180-stupňov, vďaka 5 palcovému displeju v rozlíšení HD, s technológiou IPS.

Telefón dostal do vienka operačný systém Android 4.4 KitKat. Procesor MediaTek 4G LTE True8Core™ s ôsmimi jadrami a taktom 1.7Ghz, sa spolu s 2 GB operačnej pamäte RAM postará o dostatočný výkon a bezproblémovú odozvu.

Fotografie, videá, hudba, či aplikácie majú pre seba 16 GB interného priestoru. Ten je navyše externe rozšíriteľný. P70-ka má totiž sloty pre dve SIM karty. Nahradením jednej z nich MicroSD kartou sa však rozšíri pamäť zariadenia až o ďalších možných 32 GB.

Lenovo P70 vo svojom tenkom tele ukrýva batériu s mimoriadnou výdržou. Jej kapacita 4 000 mAh dokáže udržať telefón v pohotovostnom režime po dobu niekoľkých dní. Softvér je vybavený režimom šetriacim energiu a praktickou funkciou Quick Charge. Vďaka nej je mobil plne nabitý už za 3 hodiny. A ak máte skutočne naponáhlo, batérii postačí len 15 minútové nabitie pre ďalšie 4 hodiny telefonovania.

Lenovo P70 má dostatok energie nielen pre seba, ale aj na rozdávanie iným. Cez USB rozhranie On-the-Go dokáže nabiť energiou aj zariadenia vašich priateľov.

Telefón podporuje vysokorýchlostné dátové pripojenie LTE (4G). Dáta, multimediálne súbory či videohovory prenesie okamžite, bez zdĺhavého čakania. Platí to aj pre fotografie, ktoré nasnímate s 13 megapixelovou kamerou, alebo pre selfie zábery vyhotovené prednou 5 megapixelovou kamerou. Vybrať si môžete zo širokého portfólia snímacích režimov. So vstavanými funkciami skrášlenia si zasa svoje fotky vylepšíte na maximum.

V používateľskom rozhraní príjemne prekvapí rad predinštalovaných aplikácií DOit. Umožňujú napríklad zdieľanie údajov s ostatnými zariadeniami v sieti, optimalizujú výkon zariadenia, či sa starajú o bezpečnosť softvéru a ochranu pred vírusmi. Nechýba možnosť zálohovania kontaktov, SMS-iek a hovorov.

Ak sa teda neradi obmedzujete krátkou výdržou batérie, obľubujete jedinečnosť chvíľ zachytených vo výbornej kvalite a chcete spoľahlivé zariadenie pre vaše každodenné aplikácie, Lenovo P70 by mohlo byť dobrým tipom aj pre vás.

(Toto produktové video vzniklo v spolupráci s NAY Elektrodom a produkt si môžete zakúpiť tu.)