Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Smartfón XIAOMI Redmi 1S Dual SIM

Autor:
Zuzana S. Wenzlová
Zverejnené:
12. 6. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Môže byť dobrý a pomerne výkonný smartfón dostupný masám, tak zrejme tým sa zaoberali čínski vývojári zo spoločnosti Xiaomi, keď ladili zaujímavý mobilný telefón Redmi 1S Dual Sim. Ich výsledok poteší nielen oko, ale aj dušu nadšenca moderných smartfónov.

A zaujme už jeho balenie. Výrobca stavil na recyklovateľné materiály pri tvorbe boxu, v ktorom telefón prichádza.

Pribalené sú samozrejme aj návody a záručný list. Vrch balenia patrí už tradične zariadeniu, teda smartfónu XIAOMI. Pod ním je zložený ešte jeden návod v ekologickej podobe. Nechýba vyberateľná batéria, USB nabíjačka s nasúvateľnou európskou vidlicou, no a k nej aj USB kábel.

Xiaomi Redmi 1S Dual SIM je telefónom, ktorý síce nevyskakuje na najvyššie priečky, no určite ho neprehliadnete. Aj pre jeho oblý dizajn, vďaka ktorému sa drží dobre v ruke. Elegantnosť ešte podčiarkuje značka výrobcu na druhej strane.

Podľa všetkého patrí tento smartfón k najlepšie vybaveným Dual SIM telefónom. Áno, má sloty až pre dve SIM karty, čo poteší používateľov služieb od dvoch mobilných operátorov, prípadne typy, ktoré majú súkromnú a firemnú SIM kartu.

Jeho dostatočnú výbavu potvrdzuje už samotný grafický čip Adreno 305 a najmä procesor Snapdragon so štyrmi jadrami. Ten má oporu aj v gigabajte operačnej pamäte. S tým všetkým je spokojný i operačný systém Android 4.3. Jeho aplikácie majú k dispozícii aj 8 gigabajtový úložný priestor. Nie vždy to však musí stačiť a tak nechal výrobca používateľovi zadné dvierka cez slot pre micro SD kartu.

Aj tam môžu putovať fotografie z prednej 1,3 megapixelovej selfie kamery alebo zo zadnej 8 megapixelovej, ktorá má navyše k dispozícii aj LED diódu na prisvetlenie.

Všetko si to používateľ užije na 4,7 palcovom displeji, ktorého rozlíšenie je 720 na 1280 bodov. Je to displej s technológiou IPS, takže na pozorovacom uhle takmer ani nezáleží.

Ani zvuk nezaostáva, nakoľko smartfón pre jeho reprodukciu využíva technológiu Dirac, ktorú nájdeme aj v autách BMW či Bentley. Za všetkým stojí pritom batéria, ktorej kapacita sa vyšplhala na 2000 mAh.

Zaujímavé na tomto telefóne je aj to, že kým sa dostal do balenia, vývojári každý kus poriadne otestovali. Tak napríklad displej dostal až pol milióna dotykových vstupov. Tlačidlá boli zasa stláčané až 100 tisíc krát. No a odolnosť telefónu jeho tvorcovia otestovali tak, že ho až 100 krát pustili na zem z výšky jedného metra. Až potom sa dostal do sveta.

A zrejme sa tam nestratí. Veď pomer ceny a výkonu v smartfóne XIAOMI Redmi 1S Dual SIM je dostatočne vyvážený. A pre tých, ktorí hľadajú riešenie s dvoma slotmi pre SIM karty to môže byť tá správna voľba.

(Toto produktové video vzniklo v spolupráci s NAY Elektrodom a produkt si môžete zakúpiť tu.)