Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Televízory LG rady LB700V

Autor:
Ľubo Straka
Zverejnené:
26. 8. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Vedeli ste, že dnes sa to okolo nás takzvanou inteligentnou elektronikou len tak hemží ? Už sme si zvykli aj na SMART televízory, no stále dokážu niečím zaujať. Pre nové nadšenie si napríklad výrobca LG vybral zaujímavý operačný systém s názvom webOS. Ten je súčasťou aj modelovej rady LB700V. Založený je na Linuxe a TV prijímačom prináša variabilitu internetového prostredia. Vďaka nemu sú v televízore, v podobe prehľadného menu, dostupné aplikácie ako napríklad Facebook, Skype, Twitter, či Youtube.

Rovnako sú však k dispozícii aj filmové archívy, či množstvo zábavných ale aj informačných aplikácií. Televízor sa tak stáva už multimediálnym informačným kanálom. Aby sa však televízor spojil s celým internetovým svetom, potrebuje samozrejme pripojenie. V tomto prípade je to zariadené pomocou zabudovanej bezdrôtovej technológie WiFi. A na to, aby zapadol do modernej obývačky, musí aj dobre vyzerať. Pre modelovú radu LB 700 V to problém nie je. Prináša si totiž naozaj minimalistický rámček okolo televízora, ktorý by nemal diváka pri sledovaní obrazu vôbec rušiť, ale naopak, mal by skvalitniť samotné sledovanie.

A k tomu pomôžu dizajnu aj ďalšie technológie. Sada technologických funkcií na úpravu obrazu je vždy pripravená zobraziť pohyblivé či statické obrázky tak, aby lahodili oku (Triple XD Engine, Tru Black Color, Real Cinema 24p, Active noise reduction...). Kvalitu obrazu určite podčiarkuje aj Full HD - IPS panel. Vďaka nemu je obraz na televízore sledovateľný z mnohých uhlov, takže jedným slovom rovnaké farby a zrozumiteľnosť obrazu z každej farby.

A nielen obraz musí zaujať. Výrobca preto dostal do televízora aj 2.1tkový zvuk. Dva 12 W reproduktory tak dopĺňa aj subwoofer. Netradičný televízor si zaslúži aj netradičné ovládanie. V tomto prípade ide o intuitívny Magic Remote, alebo zázračné diaľkové ovládanie. V podstate sa cez neho s televízorom zrejme vždy dohodnete. Vďaka nemu potom dokážete intuitívne presúvať po obrazovke kurzor tam, kam potrebujete. Moderný Smart televízor musí už vedieť komunikovať aj so smartfónmi. V tomto smere je preto aj s radou LB700V vyskúšané spojenie cez technológie ako sú Miracast, MHL a WiDi.

Ďalšie prepojenie sa volá LG SIMPLINK. Tento systém umožní kontrolovať všetky AV prístroje prepojené s televízorom cez HDMI, jediným diaľkovým ovládačom. No a na záver ešte 3D. Tak to už nesmie chýbať. Ako je známe LG má však v tomto smere technológiu Cinema 3D, ktorá prináša pasívne, 3D okuliare bez batérií a teda aj potreby nabíjania. Takýto systém potom šetrí zrak. Modelová rada LG LB700V tak môže byť zaujímavým riešením pre moderné obývačky. No a v tomto smere poteší aj jej spotreba, ktorá je menšia ako 50 W žiarovka.

(Toto video vzniklo v spolupráci s NAY Elektrodom a produkt môžete zakúpiť tu.)