Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Chladnička Samsung RH 57 H9050 7F

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
26. 8. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ak ste pri chladničkách zvyknutí len na jedny dvere, tak vás možno model od Samsungu s označením RH 57 H9050 7F možno trošku prekvapí, ale určite v dobrom. To, že obsahuje o jedny dvere viac má totiž svoj dôvod. A že je naozaj rozumný, uvidíte sami. Dizajn z nerezovej ocele v sebe ukrýva dve hlavné časti tohto spotrebiča. Prvou je mraznička, ktorá má čistú kapacitu 176 litrov a druhou je chladnička s celkovou kapacitou 394 litrov. Nízka spotreba radí tento spotrebič do energetickej triedy A+.

Poďme sa ale bližšie pozrieť na samotnú chladničku. Už viete, že obsahuje hneď dvoje dverí a tvorí takzvanú chladničku v chladničke. Tým umožňuje rýchlejší prístup ku všetkým potravinám. Najčastejšie konzumované potraviny, či vodu, máte uskladnené v prístupných dverách ShowCase, čiže akoby vo výkladnej skrini. Tvorí ich šesť priehradiek na konkrétne typy potravín, ktoré sú rozdelené na tri zóny. Každá pritom môže patriť inému členovi rodiny. Potraviny s dlhším dátumom spotreby môžu pokojne odpočívať vo vnútorných priestoroch chladničky Inner Case. Je tu zóna varených jedál, rodinná zóna a detská zóna. Priehradky poskytujú množstvo priestoru, keďže sú dostatočne hlboké i veľké.

Optimálnu teplotu chladničky zabezpečí kovový plát Metal Cooling v časti Food Showcase, ktorá tvorí vnútornú stranu predných dverí. Jedlo zostáva čerstvé aj pri častejšom otváraní potravinovej výkladnej skrine, pretože kov nasaje chlad zo vzduchu a jeho dobrá tepelná vodivosť zabezpečí, aby sa rýchlo obnovila vhodná teplota vo vnútri spotrebiča. Vďaka chladiacemu systému Food ShowCase sa rovnomerne ochladí každý kút chladničky. Chladný vzduch sem totiž putuje cez viacero otvorov, ktoré sú na úrovni každej z políc. Život používateľom rozhodne zjednoduší i možnosť nastavenia jednej z nich. Dá sa vysunúť či sklopiť a poskytne tak flexibilný priestor na nečakane veľké nádoby, či fľaše. Okrem toho sa tým šetrí priestor a chladnička tak pôsobí inteligentnejšie.

Na strane mrazničky sa nachádza ovládací LED displej, kde si prispôsobujete teplotu či osvetlenie. Svieti z hornej časti i zo strán. S displejom však súvisí aj dávkovač vody a ľadu Ice Master. Podľa želania vám tak do pohára príde voda v kvapalnom, či tuhom stave. Dávkovač ľadu nezaberá veľa miesta, pretože je zabudovaný vo dverách mrazničky a neobmedzuje ani priestor mrazenia. Okrem toho, že má teda chladnička Samsung RH 57H9050 7F množstvo technológií, nie je určite len spotrebičom, ktorý by ste najradšej ukryli v komore. Priam naopak, už na prvý pohľad je vidieť, že je to hotový kus nábytku, ktorý sa hodí do každej modernej kuchyne.

(Toto video vzniklo v spolupráci s NAY Elektrodom a produkt môžete zakúpiť tu.)