Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Umývačka riadu Beko DIS 5935 FX

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
15. 10. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Starostlivosť o riad je určite v centre pozornosti každej rodiny - v tomto smere nám priniesli veľkú ústretovosť práve umývačky riadu, ktoré nám už dávno uľahčujú život a šetria čas. So svojou predstavou v tomto smere prichádza aj spoločnosť Beko, v podobe modelu DIS 5935 FX.

Je to typ vstavanej umývačky, teda tvorí súčasť vašej kuchynskej linky. Nemusíte sa tak starať o to, či dizajnovo zapadne do vášho zariadeného interiéru. Ani so spotrebou si starosti robiť nemusíte. Na desať súprav riadu spotrebuje len deväť litrov vody a patrí do energetickej triedy A++. Účinnosť umývania i sušenia patrí rovnako do najvyššej triedy A.

Košík na príbory je výsuvný a horný kôš je výškovo nastaviteľný. Ide pritom o System Acrobat, ktorý umožňuje nastavovanie, aj keď je kôš plný. Dobrou správou je i program Beko BabyProtect, ktorý pomocou vyššej teploty zničí 99,99 percent baktérií vďaka prepojeniu intenzívneho umývania a oplachovania nádob horúcou vodou. Je to ideálne najmä pre detský riad a kojenecké fľašky. O čistotu sa stará aj Antibakteriálne tesnenie, ktoré zabraňuje šíreniu baktérií vo vnútri umývačky.

Programov je deväť a nastavujú sa jednoducho, pomocou LCD displeja. Okrem iného si môžete vybrať i zo siedmich teplôt, v súvislosti s typom programu na umývanie. Auto program na základe senzorov sám zistí úroveň znečistenia a vyberie si vhodný umývací cyklus. Dbá pritom na minimálnu energetickú spotrebu. Napríklad program Mini 30 je vhodný pre umývanie slabšie znečisteného riadu a, ako názov vraví, trvá len tridsať minút, pričom využíva teplotu tridsaťpäť stupňov Celzia. Je tu však aj najrýchlejší program na svete, ktorý počas päťdesiatosem minút umyje kompletne celú, naloženú umývačku.

Nepodarilo sa vám naplniť obsah, no predsa by ste potrebovali riady umyť? Žiaden problém, keďže umývačka je vybavená programom pre polovičnú náplň. Môžete pritom čiastočne naplniť hornú i dolnú časť. Dôležitou súčasťou výbavy sú aj rôzne signalizácie. Umývačka sama hlási, ak jej chýba soľ v zásobníku. Prítomný je aj indikátor leštidla. A napriek tomu, že je umývačka uzatvorená, používateľ vie, že je aktívna. Na podlahu totiž premieta decentnú svetelnú signalizáciu.

Nikto z nás nechce myslieť na nehody spojené s vodou, no aby sme im predchádzali, výrobca sem umiestnil aj systém ochrany WaterSafe+. Ak náhodou začne umývačka tiecť, prívod vody sa automaticky zastaví. Rovnako sa zastaví aj prísun vody z kohútika do prívodnej hadice, ak by opäť náhodou praskla. Úspora energie, hygienický dohľad a bezpečnosť nadovšetko. To je umývačka riadu DIS 5935 FX od Beko, ktorá bude vašim šikovným pomocníkom na každý deň.

(Toto produktové video vzniklo v spolupráci s NAY Elektrodom a produkt si môžete zakúpiť tu.)