Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Internetové rádio HAMA IR110

Autor:
Ľubo Straka
Zverejnené:
5. 2. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Vlastniť klasické anténové rádio, v súčasnej dobe internetového vysielania a neustále zapnutých počítačov či mobilných zariadení, už nie je veľmi trendové. Inováciou sú však zariadenia, ktoré sú navrhnuté pre ladenie a prehrávanie internetových rádií, s rovnako jednoduchým ovládaním ako pri klasickom rádiu. Takýmto je aj HAMA IR110.

Balenie rádia nepotrebuje veľké rozmery. Nájdete v ňom samozrejme len to najpotrebnejšie. Na úvod hňed návody ako na to. Na scénu prichádza samotné zariadenie so zabudovanými reproduktormi. Ďalej je tu veľmi potrebné diaľkové ovládanie. Tiež napájací adaptér pre energiu z elektrickej siete a ešte aj dve tužkové batérie, len aby sa nezabudlo.

Stolový model v minimalistickom štvorcovom dizajne s rozmermi 16 na 16 centimetrov zvrchu, umiestnite skutočne kamkoľvek. Okrem dvoch vlastných 5-Wattových reproduktorov umožňuje pripojenie ďalších zosilňovačov, podľa chuti používateľa. Podstatné je to, že signál zachytáva prostredníctvom Wi-Fi alebo káblového Ethernetu a prostredníctvom Wi-Fi Stream funkcie dokáže hudbu streamovať s mobilným telefónom, notebookom, či počítačom.

Predný panel obsahuje dobre viditeľný 2,4 palcový LCD displej a tlačidlá na ovládanie. Obsluha IR 110tky je používateľsky mimoriadne jednoduchá. Zariadenie je preto vhodné aj pre technicky menej zdatných poslucháčov.

Šesť tlačidiel a otočné ovládacie prvky poskytujú na displeji informácie o naladenej stanici, prácu s pamäťou pre uložené stanice, vstup do menu, nastavenie upozornení či času cez internet, nastavenie používateľského módu či regulovanie hlasitosti.

Podobné, no o čosi pohodlnejšie ovládanie, poskytuje i diaľkový ovládač. Vybrať si však môžete prípadne aj ovládanie cez externú aplikáciu pomocou smartfónu alebo tabletu, s nainštalovanou aplikáciou „Hama Smart Radio“.

Zariadenie od výrobcu HAMA, s digitálnym príjmom rádií, umožňuje nastavenie obľúbených staníc alebo aj menej známych staníc prostredníctvom webového rozhrania "Frontier Silicon". Vybrať a uložiť do pamäti si môžete až 10 obľúbených staníc. Rádio ďalej ponúka aj možnosť využívať konto na známej službe Spotify-Connect pre pohodlné počúvanie z akéhokoľvek zariadenia.

IR 110 má integrovanú WLAN anténu pre bezkáblové spojenie a podporuje bezpečné pripojenie cez zabezpečovacie technológie WEP, WPA a WPA2. Pre prípadné pripojenie cez kábel má IR110 vstavaný konektor RJ45. Vedľa neho nájdete USB port pre jednoduché pripojenie USB úložiska s MP3, WMA či FLAC skladbami. Zariadenie totiž slúži aj ako prehrávač, a to dokonca aj skladieb zo vzdialeného PC cez domácu sieť.

Bez toho, aby ste zapínali počítač, si dokáže na zariadení IR 110 vybrať z viac ako 20 000 rádiostaníc a 10 000 podcastov.

Ráno vám pritom jedna zo staníc môže byť príjemným spoločníkom namiesto klasického budíka. O to, aby ste nezaspali, sa teda postará funckia Snooze.

Internetové rádio HAMA IR110 je moderný spôsob hudobného zážitku s jednoduchou obsluhou, okamžitou dostupnosťou rádií a množstvom funkcií. Tak čo, nemyslíte si, že je ten správny čas preladiť na niečo moderné?

(Toto produktové video vzniklo v spolupráci s NAY Elektrodom a produkt si môžete zakúpiť tu.)