Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Zrkadlovka Canon EOS 70D a objektív EF-S 18-55mm

Autor:
Ľubo Straka
Zverejnené:
23. 2. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

CANON EOS 70D - digitálna zrkadlovka, určená všetkým nadšencom, ktorí potrebujú okamžite reagovať na jedinečné okamihy. Jej prednosťou je rýchlosť, kvalitné rozlíšenie a možnosť ovládania na diaľku. Je určená všetkým nadšencom digitálnej fotografie.

Balenie zrkadlovky začína návodmi, nakoniec množstvo funkcií fotoaparátu si to už vyžaduje. Priložený je však aj optický disk s radami profesionálnych fotografov, o tom ako fotiť. Dôležitou súčasťou je samozrejme popruh pre nosenie na krku či pleci. Prichádza nabíjačka batérií, k nej samozrejme batéria. A ešte sieťová šnúra k nabíjačke.

Nechýba USB kábel pre prepojenie fotoaparátu a počítača a teda pre prenos fotografií. V kitovom balení je k dispozícii aj objektív. Napríklad tento zoomovací s ohniskovými vzdialenosťami 18 až 55 milimetrov. No a konečne sa objavilo aj poriadne zabalené telo fotoaparátu.

70Déčka kontinuálne zachytí až 7 snímok za sekundu v plnom rozlíšení. Je tak ideálnym spoločníkom napríklad na fotenie aktívnych športových výkonov alebo zázrakov divokej prírody.
O zachytenie každého detailu sa pritom stará 20,2-megapixelový senzor v rozmere APS-C, spolu s obrazovým procesorom DIGIC 5+.

Fotoaparát je vybavený automatickým ostrením s 19 bodmi krížového typu, ktoré majú vysokú citlivosť. Vďaka tomu dokáže okamžite zaostrovať aj pri rýchlo sa pohybujúcich objektoch. Automatické zaostrenie má na starosti senzor CMOS AF s technológiou dvojitých bodov.

K foteniu patrí nielen manuálny, ale aj plne automatický režim. A k nemu i množstvo kreatívnych filtrov, ktoré fotografie zmenia možno aj na povedzme malé umelecké dielka. Okrem fotenia zvládne stroj bez problémov aj záznam videa v rozlíšení Full HD so stereo zvukom cez zabudovaný mikrofón. Okrem toho má však aj 3,5 milimetrový JACK konektor pre pripojenie externého mikrofónu.

Snímanú scénu môže používateľ sledovať cez inteligentný hľadáčik s jej 98 percentným pokrytím. Okrem toho zobrazuje užitočné informácie o snímaní a elektronicky pomáha udržať horizont vo vodorovnej polohe.

EOS 70D si poradí aj so zhoršenými svetelnými podmienkami. Snímací čip dokáže pri zlej viditeľnosti pracovať s citlivosťou ISO 12 800 (či dokonca 25 600), a to bez nutnosti použitia blesku.

S nastavenou funkciou vysokého dynamického rozsahu, čiže HDR, sa dá zase pohrať s detailmi vo svetelných i tmavých oblastiach fotografie. Fotoaparát sa totiž snaží rozdiely vo svetle vyrovnať.

Ak sa náhodou so zariadením ocitnete pri hľadaní kvalitného záberu v naozaj krkolomných polohách, sledovanie objektu uľahčí trojpalcový dotykový výklopný displej s pomerom strán 3:2. Otáčať sa dá až o 270 stupňov. Pomocou displeja môžete zároveň aj fotoaparát nastaviť, keďže je cez dotyky dostupné celé menu.

Displej zároveň súvisí aj s vlastnosťou fotoaparátu zobraziť živý náhľad pomocou funkcie Live View. No a tu sa opäť dá využiť jeho dotykovosť, keďže aj pomocou dotyku dokážete pohľad objektívu zaostriť na to miesto, ktoré označí na displeji priložený prst.

A ešte raz displej. Fotoaparát ukladá nasnímané obrázky aj vo formáte RAW, no a pomocou displeja sa potom dajú priamo vo fotoaparáte upravovať. Fotografiám sa dajú meniť niektoré parametre.

V systéme aparátu je zabudované rozhranie WiFi. Po pripojení môžete zdieľať fotografie napríklad priamo na sociálne siete, prípadne s inými kompatibilnými fotoaparátmi alebo ich rovno vytlačiť. Cez WiFi sa dá navyše, na diaľku ovládať aj spúšť fotoaparátu. Buď pomocou noteboku či smartfónu. Užitočné je to všade tam, kde nie je prítomnosť fotografa želaná, takže napríklad v prírode.

Zrkadlovka 70D je dostupná len ako samotné telo, prípadne aj ako set v kombinácii s objektívom.
Napríklad taký Canon EF-S 18-55mm IS STM (f/3.5-5.6). Ten je ideálnym krokom do sveta objektívov pre APS-C zrkadlovky Canon. Zaostrí na detailné objekty vzdialené už 25 cm.

Prináša si tiež zaujímavý rozsah zoomu. V ohniskovej vzdialenosti od 18 do 55 milimetrov. Napriek tomu, že má len 205 gramov, obsahuje v sebe aj optický 4-krokový stabilizátor obrazu, ktorý minimalizuje jemné otrasy fotoaparátu. Vydarený záber je tak možný aj bez blesku pri slabom osvetlení.

Pri snímaní videa zasa technológia motorčeka STM dokáže bezhlučne zaostrovať, preto sa netreba báť, že by neželané zvuky zachytil mikrofón fotoaparátu. Objektív je doplnený o vrstvu Super Spectra na redukciu oslnenia a zlepšenie ostrosti. Prirodzenejší vzhľad a dojem rozostreného pozadia zas zaručuje membrána 7-lamelovej clony.

Tak čo poviete ? Fotoaparát CANON EOS 70D s objektívom EF-S 18-55mm je určite zaujímavou voľbou pre každého oduševneného umelca.

(Toto produktové video vzniklo v spolupráci s NAY Elektrodom a produkt si môžete zakúpiť tu.)