Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Potápačské okuliare s kamerou Liquid Image Hydra

Autor:
Zuzana S. Wenzlová
Zverejnené:
27. 7. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nejeden milovník si nepochybne obľúbi mimoriadne dôvtipné potápačské okuliare so vstavanou outdoorovou kamerou Liquid Image Hydra Series HD 720p 305G. Vyvinula ich americká spoločnosť Liquid Image, ktorá sa špecializuje práve na vývoj a výrobu akčných kamier.

Vďaka moderným okuliarom sa počas objavovania morského dna už nemusíte trápiť s nosením kamery v podvodnom puzdre, ktoré navyše často obmedzuje voľný pohyb, keďže ho máte v rukách.

S týmito okuliarmi s integrovanou kamerou dokážete vytvoriť plnohodnotné zábery v HD Ready kvalite, teda s rozlíšením 1280 na 720 bodov, prípadne aj v jednoduchšom rozlíšení VGA so 60-timi snímkami za sekundu.

Okrem toho nahradí toto zariadenie aj fotoaparát, pretože dokáže zhotoviť snímky v kvalite 12 megapixelov. Fotky sa dajú snímať i kontinuálne s priblížene sekundovým prerušením fotenia medzi zábermi. Okrem spúšte sa vlastne netreba starať o nič. Okuliare majú totiž automatickú reguláciu vyváženia bielej, ako aj automatické vyvažovanie svetelnej citlivosti.

Na nosenie sú prispôsobené rovnako ako bežné potápačské okuliare. Kameru majú umiestnenú mierne nad úrovňou očí, takže vyhotovené zábery budú presne také, ako ich vidíte vy. Sklá okuliarov majú certifikát na potápanie až do hĺbky 40 metrov a sú vyrobené s temperovaného skla.

Na zhotovenie video sekvencie alebo fotografie sú po bokoch okuliarov ľahko nahmatateľné tlačidlá spúšte. Aby ste si boli istý, že je kamera zapnutá sú vo vnútri okuliarov LED indikátory, ktoré práve jemným svietením indikujú, že kamera nahráva.

Vo vnútri okuliarov je tiež displej, ktorý znázorňuje ikonu fotoaparátu, kamery a počet fotiek i videí. Nahraté súbory sa do počítača dajú preniesť cez externú MicroSDHC alebo MicroSD kartu s kapacitou až do 32 GB, keďže je pre ňu v okuliaroch slot.

Na prevádzku kamerového zariadenia okuliarov potrebuje 4 tužkové batérie v štandarde AAA, ktoré sú tiež súčasťou balenia.

Keďže sú niekedy pod vodou aj cez deň horšie svetelné podmienky, výrobca dáva možnosť si k okuliarom prikúpiť aj vode odolné LED svietidlo, ktoré je navyše pripojiteľné priamo k okuliarom.

Dizajn potápačských okuliarov Liquid Image Hydra Series HD 720p je navrhnutý prakticky a zároveň tak, aby zaujal každého priaznivca potápania a fotografovania. No a nakoniec ešte informácia o farbe, keďže sú okuliare dostupné v dvoch verziách – v čiernej v kombinácii so zelenou alebo ružovou farbou.

(Toto produktové video vzniklo v spolupráci s NAY Elektrodom a produkt si môžete zakúpiť tu.)