Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Akčná kamera 360 Fly

Autor:
Zuzana S. Wenzlová
Zverejnené:
11. 11. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Keď sa povie video kamera, väčšina z nás si určite predstaví zariadenie, ktoré má už niekoľko rokov konzervatívny výzor, zväčša v tvare hranola. Firma 360 Fly však v tomto smere všetko zaužívané rúca.

Jej zariadenie s rovnakým názvom, teda 360 Fly, prichádza totiž v tvare tenisovej loptičky. Hoci je teda guľatý tvar pre kameru netypický, v tomto smere sa využíva tak, že kamera dokáže snímať videá vo formáte H.264, vo vysokom rozlíšení HD, v rozsahu až 360 stupňov horizontálne a 240 stupňov vertikálne.

Kamera so špeciálnym dizajnom prichádza aj v špeciálnom balení v tvare valca. Už na prvý pohľad je vidieť, že je hneď na vrchu, aj so svojím nástavcom. Pod ňou nájdete priložené návody, ale aj micro USB kábel na prepojenie s počítačom. Určite je mimoriadne praktický ochranný obal, ktorý by mal kameru ochrániť pred poškriabaním šošoviek pri jej prenose.

K dispozícii je aj Action Camera adaptér, vďaka ktorému sa dá použiť príslušenstvo, ktoré pasuje aj k iným akčným kamerám. Nechýbajú nalepovacie stojany, no a samozrejme ani nabíjačka, tiež so špeciálnym dizajnom.

Akčná kamera 360 Fly sníma priestor zo všetkých uhlov, a tak jej právom patrí to, že sa radí medzi kamery s najširším uhlom záberu na svete. Kamera teda prináša novú éru nakrúcania, v ktorej neujde ani jediný detail zo snímaného priestoru a zážitkov.

Kamera 360 Fly je vďaka svojim minimálnym rozmerom ľahko prenosná, a s prídavnými držiakmi sa dá pripevniť na takmer čokoľvek. Je zároveň odolná voči vode, a to až do hĺbky 50 metrov. Dokáže však odolať aj dažďu, piesku a prachu. No a dobrou správou je aj to, že by mala vydržať v prostredí v rozmedzí teplôt od -20°C až po 40°C. Netreba sa teda obávať vziať ju do náročných terénov.

Táto kamerová loptička zachytáva videá s rozlíšením 1504 na 1504 bodov, s rýchlosťou 30 snímok za sekundu. Na svet sa pozerá cez takmer pol palcový CMOS senzor, prostredníctvom 8mich šošoviek Element Glass Ultra-Fisheye z ultratenkých skiel. Záznamy sa pritom v zariadení ukladajú do 32 GB internej pamäte.

Kameru je možné pripojiť pomocou bezdrôtového WiFi alebo Bluetooth k iným multimediálnym zariadeniam či smartfónom. Práve tie zároveň plnia aj úlohu diaľkového ovládača. Na pripojenom smartfóne, tablete či notebooku, s novšími verziami operačného systému Android, iOS, Windows či Mac OS, je možné synchrónne sledovať aktuálny obrazový signál, ktorý kamera zachytáva.

Následne sa potom dajú záznamy prehliadať a upravovať, a tiež samozrejme preposielať, napríklad na sociálne siete. Na prenos dát a zároveň nabíjanie kamery slúži pripojenie USB 2.0.
Zdroj energie kamery 360 Fly tvorí Lítium-Polymérová batéria s kapacitou 1600 mAh, ktorá zariadenie udrží v prevádzke vyše 2 hodín.

Kameru 360 Fly teda nepochybne ocení nejeden vyznávač adrenalínových športov. Či sa už venuje zoskokom, robí kotrmelce alebo rotuje, kamerovej loptičke neunikne skutočne nič z jej okolia.