Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC 2014: Buďte fit s Gear Fit!

MWC 2014: Buďte fit s Gear Fit!
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
25. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Samsung nezaváhal a neostal iba pri hodinkách, ale predstavil aj fitness náramok s názvom Gear Fit. Ten je vybavený zakriveným displejom s technológiou super AMOLED a vďaka senzorom dáva pozor na vaše spálené kalórie, počet krokov i frekvenciu srdca.

Popri páre smart hodiniek Gear 2 a Gear 2 Neo sa zjavilo ešte jedno zariadenie od Samsungu. Je ním fitness náramok Gear Fit. Ten sa pýši ohnutým displejom s technológiou Super AMOLED a rozlíšením 423 x 128 pixelov. Jeho uhlopriečka pritom meria 1,84 palca. Podobne ako Gear, aj tento náramok spolupracuje so smartfónom, aj keď iba s tými z rady Samsung Galaxy. Kupujte si ho preto druhotne, nie ako pokus, či sa predsa len nebude dať spárovať s vaším iným Androidovým zariadením... Po spárovaní s Galaxy smartfónom cez rozhranie Bluetooth 4.0 však zobrazuje upozornenia v podobe hovorov, SMS, e-mailov či pripomienok v kalendári. Okrem toho obsahuje množstvo senzorov, ktoré merajú kvalitu spánku, spálené kalórie, kroky i srdcový tep.

                                          Gear Fit fitness náramok zmeria vašu dennú aktivitu a prijme notifikcáie zo smartfónu

Gear Fit je vodeodolný – no zrejme ho netreba brať na dlhšie výlety k vode, pretože jeho limit je 1m. odoláva však aj voči prachu. Batéria má kapacitu 210 mAh a podľa Samsungu má vydržať asi 3 dni. Určite si však na cestu vezmite so sebou nabíjačku, aby vás nič nezaskočilo. Tá je totiž riešená, podobne ako pri Galaxy Gear, kolískou – teda nabíjacím dockom. Žiaden kábel vám teda energiu do Fit-u neprivedie.

Gear Fit bude dostupný v apríli za doteraz neznámu cenu.