Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Poznáme spôsob nabíjania Moto 360

Poznáme spôsob nabíjania Moto 360
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
24. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Smart hodinky od Motoroly sa budú nabíjať pomocou štandardu Qi – vyplynulo to zo zápisu na internetovej stránke Federal Communication Commission, kde sa ukázalo dnes nové zariadenie s bezdrôtovým nabíjaním od Motoroly. Dá sa predpokladať, že pôjde práve o Moto 360.

Na internetovej stránke Federal Communication Commission pribudlo nové zariadenie s názvom Motorola Wireless Charger (SPN5845A) a podľa odhadov by malo ísť o nabíjačku na dlho očakávané smart hodinky od Motoroly s názvom Moto 360. Nabíjať sa budú teda bezdrôtovo pomocou štandardu Qi (číta sa ako „či“). Ide o bezdrôtovú indukčnú technológiu, ktorá funguje do vzdialenosti asi 4 centimetre. Či budú vybavené aj portom na klasickú káblovú nabíjačku nie je zatiaľ známe.

Moto 360 by sa mohli ukázať na konferencii Google v najbližších dňoch, my vieme dovtedy to, že ich operačným systémom bude špeciálne upravený Android s názvom Android Wear pre obliekateľnú elektroniku, teda wearables. Okrem toho reagujú na hlasové povely začínajúce „čarovnou formulkou“ OK, Google... a zobrazujú notifikácie o správach, počasí či z aplikácií.