Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Slovak Telekom po siedmy raz získal ocenenie Best in Test za mobilné siete

Slovak Telekom po siedmy raz získal ocenenie Best in Test za mobilné siete
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
6. 12. 2019
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Slovak Telekom opäť dokázal špičkovú kvalitu sietí na Slovensku a vyhral prestížny test sietí od umlaut (predtým P3) po siedmy raz po sebe za päť rokov. Je jediný operátor na Slovensku, čo vyhral všetky testy realizované P3, resp. umlaut, ktorá sa zameriava na certifikované merania mobilných sietí na celom svete.

Slovak Telekom neustále vylepšuje svoje siete, investuje do LTE-A v nových lokalitách a ďalej pracoval na kvalite VoLTE technológie v sieti i vyššom počte podporovaných zariadení. Obe vylepšenia vytiahli 4G sieť k lepším výsledkom.

Spoločnosť umlaut aktualizovala metodiku a tento raz uskutočnila drive test dlhý viac ako 4 000 km po Slovensku.

Telekom má stále najlepšie výsledky na Slovensku

Podľa nezávislých meraní umlaut dosiahol Slovak Telekom najlepšie výsledky v celkovom teste, získal najviac bodov a certifikát Best in Test. Telekom vyhral všetky tri kategórie a tým pádom aj ocenenia Best in Data a Best in Voice.

Tradične boli do testu zapojené všetky štyri slovenské siete a Slovak Telekom získal v teste až 963 bodov, ostatní operátori získali spolu 933, 806 a 681 bodov. Aj podľa novej metodiky dosiahol Slovak Telekom najvyšší počet bodov v teste za celých päť rokov a ešte si vylepšil skóre oproti vlaňajším 940 bodom. Výsledok v umlaut teste podčiarkuje úspech Slovak Telekomu a silné výsledky vo veľkých i malých mestách a aj na cestách.

„Najlepšia zákaznícka skúsenosť na sieti je naša top priorita a som skutočne rád, že výsledky najnovšieho umlaut testu opakovane potvrdili, že mobilné siete Slovak Telekomu poskytujú to najlepšie v krajine. Sme popredu oproti konkurencii v mnohých oblastiach a dosahujeme extrémne silne výsledky pri rýchlostiach sťahovania i posielania dát oproti konkurencii. Pri dátach máme tú najrýchlejšiu sieť a najlepšie výsledky pri sledovaní YouTube s najkratšími časmi načítavania videí. Sme silní vo veľkých i malých mestách a ostávame veľmi dobrí aj na cestách. Pri hlase poskytujeme najvyššiu kvalitu služieb a ešte sme ju zlepšili oproti minulému roku. Som veľmi hrdý a vďačný nášmu tímu expertov, ktorý sa vyšvihol v teste na novú rekordnú hranicu 963 bodov – vďaka tomu Slovak Telekom jednoznačne patrí medzi špičku operátorov na celom svete a ešte si v nej posilnil svoju pozíciu,“ uviedol Branimir Marič, výkonný riaditeľ pre technológie a siete spoločnosti Slovak Telekom.

Telekom vyhral obe hlavné kategórie

Podľa meraní umlaut v októbri 2019 Slovak Telekom získal najvyššie skóre v oboch kategóriách: hlasové i dátové služby.

Pri hlasových službách dosiahol Slovak Telekom:

- špičkovú spoľahlivosť hovorov v mestách, aj na cestách

- najlepšiu kvalitu hovorov spomedzi všetkých operátorov

- plnú funkčnosť VoLTE, vrátane fungovania v náročných podmienkach a dosahovania veľmi krátkeho času spojenia

Merania dátových služieb priniesli najlepšie výsledky v teste vo všetkých kategóriách: veľkých i malých mestách, aj na cestách. Zároveň:

- Slovak Telekom ukázal veľmi silné výsledky vo veľkých mestách: takmer 120 Mbps priemerná rýchlosť pri sťahovaní a skoro 45 Mbps pri odosielaní dát

- výborné výsledky v menších mestách: siete Slovak Telekomu majú najrýchlejšie načítanie stránok, 100% prehrávanie YouTube videí, aj najkratší štart videa, dosahujú viac ako 50 Mbps pre sťahovanie dát a takmer 30 Mbps pri ich odosielaní

- najlepšie siete na cestách: opäť dosahujú najrýchlejší štart YouTube videa, priemernú rýchlosť 48 Mbps pri sťahovaní a takmer 24 Mbps pri posielaní dát

Metodika testu

Aktuálny test na Slovensku zahŕňal väčšie i menšie mestá, aj vybrané hlavné trasy ciest. Detailný test zhrnul merania a vyhodnotil viaceré parametre ako sťahovanie a odosielanie súborov, čas načítania internetových stránok, prácu a načítanie YouTube videí.

Testy umlaut boli realizované v 2G, 3G a 4G sieťach štyroch operátorov počas októbra 2019.

Certifikát a ďalšie detaily na webe umlaut

Podobne ako pri minulých víťazstvách v testoch, Slovak Telekom aj tentokrát ponúka médiám i verejnosti odkaz na webovú stránku umlaut, kde nájdu celý certifikát Best in Test a ďalšie výsledky z meraní.

Odkaz na test: https://www.umlaut.com/en/benchmarking/slovakia

(Zdroj: Tlačová správa Slovak Telekom)