Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

GoSun Flow: Prenosný solárny systém filtrácie pre čistenie vody

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
13. 5. 2020
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Po solárne poháňanej rúre či prenosnom príbore sa spoločnosť GoSun vracia s ďalším šikovným zariadením pre ekologicky zmýšľajúcich táborníkov. Je ním prenosný solárny systém GoSun Flow, ktorý je určený pre čistenie vody určenej na umývanie aj pitie. Po použití sa pritom všetko dá zabaliť do kompaktného kufríka.

Rovnako ako v prípade väčšiny ostatných zariadení z dielne spoločnosti GoSun, aj novinka GoSun Flow je napájaná solárnou energiou. Solárny panel je pritom integrovaný na vrchnej časti prepravného kufríka. Týmto spôsobom sa nabíja 18,5 Wh batéria vo vnútri, ktorá poháňa čerpadlo, ktoré tak schopné tlačiť okolo jedného litra vody za minútu. Neupravená voda prechádza cez trojstupňový kazetový filter, ktorý potom z druhej strany dodáva čistú pitnú vodu.

Solárny filtračný systém pre čistenie vody GoSun Flow.

Ak je k dispozícii málo slnečného žiarenia, môže byť čerpadlo napájané aj z alternatívnych zdrojov energie cez port USB. Môže to byť vopred nabitá mobilná nabíjačka (powerbanka), ktorá môže pri každom nabití vyčistiť približne 380 litrov vody, alebo to môže byť aj smartfón, ktorý je vybavený technológiou USB OTG.

Vo svojej základnej podobe je čistiaci solárny systém GoSun Flow navrhnutý tak, aby čerpal vodu zo špinavého zdroja, prefiltroval ju a na druhej strane poskytol vyčistenú vodu. No môže byť upravený v závislosti od situácie. Napríklad môže používateľ odstrániť filtračný modul a pripevniť ho na vodný vak alebo fľašu. Keď potom vyvinie tlak, voda sa prečerpá cez filter, ktorý pôsobí ako taká čistiac slamka.

Solárny filtračný systém pre čistenie vody GoSun Flow.

Okrem toho môže byť systém GoSun Flow spárovaný s voliteľným komponentom Faucet + Sink, takže sa z neho stane mobilný drez na umývanie špinavého riadu alebo špinavých rúk. Integrovaná svorka môže poslúžiť pre jeho zaistenie na konári alebo hrane stola, pričom pružné rameno sa dá prispôsobiť pre umývanie či sprchovanie. Toto riešenie sa dá skombinovať s voliteľným ponorným ohrievačom vody alebo dokonca aj so solárno-elektrickou rúrou GoSun Fusion, ktorá najprv zohreje vodu.

Spoločnosť GoSun sa rozhodla pre získanie finančných prostriedkov pomocou start-up kampane na portáli Indiegogo, kde sa jej už teraz podarilo vyzbierať niekoľkonásobok požadovanej sumy. Samotný solárny filtračný systém pre čistenie vody GoSun Flow sa dá pritom získať za 137 EUR, zatiaľ čo doplnok Faucet + Sink je za 183 EUR. Kompletná zostava je ponúkaná za 349 EUR. Distribúcia prvých kusov pre podporovateľov kampane je naplánovaná na august 2020.

Solárny filtračný systém pre čistenie vody GoSun Flow.