Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Nissan: Nová pretekárska verzia GT-R LM Nismo

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
6. 2. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Japonská automobilka Nissan predstavila nové pretekárske vozidlo GT-R LM Nismo, ktoré bude súťažiť v tohtoročných 24 hodinových pretekoch Le Mans. Predstavený model vychádza z vlajkovej lodi spoločnosti, ktorým je Nissan GT-R.

Japonskí vývojári sa v rámci športových regulácií rozhodli k odvážnemu kroku a ich najnovší výtvor prichádza s nekonvenčnými inováciami na poli tejto súťaže.

GT-R LM Nismo má pohon na predných kolesách a je poháňané 3-litrovým V6 benzínovým motorom s dvomi turbami. Motor je umiestnený v prednej časti pred jazdcom. Pre zvýšenie účinnosti brzdenia je vozidlo vybavené aj systémom pre premenu získanej kinetickej energie.

Okrem tejto neštandardnej konfigurácie má GT-R LM Nismo širšie predné kolesá. Majú šírku 33 centimetrov oproti zadným so šírkou iba 23 centimetrov. Priemer všetkých kolies je 40,6 centimetrov. Nissan sa rozhodol vybaviť svoje vozidlo pneumatikami od spoločnosti Michelin.

Nissan GT-R LM Nismo

Nissan GT-R LM Nismo má 5-stupňovú sekvenčnú prevodovku s pneumatickým lopatkovým radiacim systémom. Panely karosérie sú vyrobené z uhlíkového kompozitu. Auto má dĺžku 4645 milimetrov pri hmotnosti 880 kilogramov. Objem palivovej nádrže je 68 litrov.

Pretekárske auto GT-R LM Nismo zažije svoj debut už 12. apríla na okruhu Silverstone vo Veľkej Británii. Momentálne prebieha testovanie vozidla a jeho jazdci budú predstavení už čoskoro.

Nissan GT-R LM Nismo