Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Intel myslí aj na luxus a ženy

Intel myslí aj na luxus a ženy
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
10. 9. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ani vývojári nie sú celkom bez módneho vkusu – rozhodli sa dokázať to a nie len tak hocijakí, ale rovno páni z Intelu. Na módnej prehliadke Opening Ceremony Spring/Summer 2015 ukážu Inteláci inteligentný náramok s názvom MICA (Moje inteligentné komunikačné doplnky). Ide o prienik módy a techniky, náramok bol navrhnutý združením Opening Ceremony a vyrobený spoločnosťou Intel.

Vývojári stavili na obľubu módnych doplnkov u žien a obohatili ich o technologický rozmer – MICA teda dokáže komunikovať. Chcú zároveň vylepšiť pracovný a sociálny život žien. Sú online pomocou SMS, prichádzajú im upozornenia na schôdzky a rôzne iné notifikácie. Náramok sa nabíja bezdrôtovou technológiou. Ďalšie funkcionality sa odhalia neskôr. Ťažko však povedať, či budú súvisieť s módnym svetom :)

Opening Ceremony a Intel predstavili už v januári 2014 na konferencii CES v Las Vegas svoje spoločné plány vytvoriť inteligentný náramok s dizajnom od návrhárov z Opening Ceremony a technickú stránku, ako aj industriálny dizajn mala na starosti spoločnosť Intel. Opening Ceremony a Intel uvideli spolu s modelkami Kirsten Owen a Ajak Deng prvé vizuály MICA náramku pre koliekciu Opening Ceremony jeseň/zima 2014.

MICA bude dostupná v dvoch verziách so zakriveným zafírovým sklom a dotykovým displejom - čierna hadia koža, čínske perly a lapis kamene z Madagaskaru alebo hadia koža, tigrie oko z Južnej Afriky a obsidián z Ruska.