Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

TAG Heuer, Google a Intel: Spolupráca na výrobe hodiniek

TAG Heuer, Google a Intel: Spolupráca na výrobe hodiniek
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
26. 3. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

TAG Heuer, Google a Intel oznámili partnerstvo pri výrobe Švajčiarskych smart hodiniek, ktoré budú poháňané technológiami Intel a Android Wear. Táto snaha predznamenáva novú éru spolupráce medzi Švajčiarskymi výrobcami hodiniek a Silicon Valley. Spája to najlepšie z luxusných hodiniek, softvéru a hardvéru.

Spolupráca bola oficiálne oznámená na Baselworld počas konferencie v stánku TAG Heuer, pánmi Jean-Claude Biver prezident vo Watch Division LVMH Group a výkonný riaditeľ spoločnosti TAG Heuer, David Singleton technický riaditeľ v Android Wear a Michael Bell korporátny viceprezident a generálny manažér Intel New Devices Group.

Tieto spoločnosti spolu vytvoria produkt, ktorý je luxusný a zároveň neustále podporuje každodenné aktivity svojho nositeľa — kulminácia inovácií, kreativity a dizajnu z Kalifornského Silicon Valley a Watch Valley vo Švajčiarskom La Chaux-de-Fonds.

"Švajčiarsky výrobcovia hodiniek a Silicon Valley skĺbia technologické inovácie a hodinársku spoľahlivosť. Naša spolupráca ponúka bohaté synergie, formovanie silného partnerstva s obrovským potenciálom pre všetky tri spoločnosti," povedal Jean-Claude Biver.

Guy Sémon generálny manažér TAG Heuer dodáva: "Kvalita Švajčiarskych hodiniek je celosvetovo známa. Ak sa spojí s kreatívnymi technológiami a globálnou silou dvoch spoločností Intel a Google, vďaka platforme Android Wear založenej na Intel technológii, budeme svedkami technologickej revolúcie v našom priemysle v ktorej čele bude TAG Heuer."

David Singleton poznamenal, “Spojením krásy a technológie Švajčiarske hodinky inšpirovali celé generácie umelcov a technikov, ako aj nás v spoločnosti Google. Tešíme sa na spoluprácu s TAG Heuer a Intel a na unikátne emócie a inovácie na luxusnom trhu. Vďaka platforme Android Wear si vieme predstaviť krajšie, lepšie a smart hodinky.”

“Pracujeme na tom, aby technológie prinášali väčšiu hodnotu a využiteľnosť pre ľudí. Intel verí, že kolektívny prístup bude inšpirovať k novým inováciám v takzvaných wearable technológiách. Spolupráca s TAG Heuer a Google nás posúva bližšie k vízii wearable technológií so smart hodinkami, ktoré posunú túto kategóriu vyššie,” poznamenal Michael Bell.

(Zdroj: Tlačová správa TAG Heuer)