Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Najhorúcejšie novinky IFA: Hodinky Galaxy Gear od Samsungu

Najhorúcejšie novinky IFA: Hodinky Galaxy Gear od Samsungu
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
5. 9. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

IFA 2013: Hodinky, s ktorými dokáže i telefonovať po spárovaní s Galaxy Note 3 a 10.1 si získali veľkú pozornosť vo svete mobilných technológií. Obsahujú dokonca fotoaparát s rozlíšením 2 mpx a zabávať sa môžete viacerými funkciami, napríklad S Health či S Voice.

Málokedy sa podarí hodinkám urobiť taký rozruch, aký okolo seba spravili tie od Samsungu - Galaxy Gear. Toto zariadenie v podstate plní úlohu príslušenstva, Keďže niektoré funkcie zvládajú len po spárovaní so smartfónom. Napríklad, sa s nimi nedá priamo telefonovať - neobsahujú totiž SIM kartu. No ak sa spoja so smartfónom cez Bluetooth, je to výkonná predĺžená ruka pre inteligentné telefóny. Potom sa už teda dajú hravo využívať aj ďalšie aplikácie mobilu.

V týchto hodinkách sa nachádza 800 MHz procesor, 4 GB internej pamäte a dokonca aj 2-megapixelová kamera, ktorá je umiestnená priamo v náramku. Je tam vsadená tak, že intuitívne fotíme vec, ktorú máme pred sebou. Slúžiť preto môže ako rýchly video zápisník.

Displej Super AMOLED má rozlíšenie 320 na 320 bodov a používateľ si na ňom môže prezrieť dokonca aj fotografie a tiež videá, povedzme v kodeku H.264. Vďaka integrovanému reproduktoru nechýba ani reprodukcia zvuku a nachádzajú sa tu i dva mikrofóny, pričom jeden z nich slúži ako základ technológie pre potlačovanie okolitého šumu.

Hodinky Galaxy Gear spolupracujú s Galaxy Note 3 a 10.1

Cez hodinky ste teda spojení so svojím smartfónom, ktorý môže v pokoji odpočívať, povedzme, v taške či vrecku. Priamo na ruke teda dokážete listovať v telefónnom zozname, zabávať sa s Pedometrom na počítanie krokov alebo dokonca s funkciou S-Health, cez ktorú meriate a analyzujete športové aktivity. Aj tu je funkcia S-Voice, ktorá síce zatiaľ nepodporuje slovenčinu, ale anglický hovorený text dokáže do zariadenia preniesť do podoby textu a následne na to ho poslať aj ako e-mail alebo textovú správu.

Dôležitá je aj kapacita batérie, ktorá má na jedno nabitie hodinkám zabezpečiť 25 hodín života. V tejto chvíli je zariadenie Galaxy Gear kompatibilné s Galaxy Note 3 a 10.1, no portfólio kompatibilných mobilov sa možno ešte rozšíri.