Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Modillian spraví z klasických hodiniek SMART

Modillian spraví z klasických hodiniek SMART
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
16. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ste skôr oblekový typ a plastové nápadné inteligentné hodinky nie sú práve to, po čom túžite? V prípade, že vám smart hodinky skrátka nesedia, pomôže situácii zariadenie Modillian. Ide o klipsňu na remienok bežných hodiniek, ktorá má smart funkcie.

Spoločnosť z Tel-Avivu má riešenie pre všetkých, ktorá sa nechcú vzdať klasiky v podobe tenkých ručičiek a ciferníku, jemnej mechaniky do seba zapadajúcich koliesok a tichého sekundového tikotu. Možno ani tak nehovoríme o zvyku, ale aj o fakte, že ľudia, ktorí investujú poriadne peniaze do svojich hodiniek sa ich jednoducho nechcú vzdať s tým, že budú na rukách nosiť omnoho lacnejšie náhrady – i keď smart.

Modillian inteligentná klipsňa

Vývojári teda prinášajú klipsňu na remienok od obyčajných hodiniek v podobe zapínania. Modillian však obsahuje elektroniku a Bluetooth modul, vďaka ktorému sa spáruje s vaším smartfónom vybaveným operačným systémom Android. Potom vám už chodia diskrétne upozornenia o prijatých správach, neprijatých hovoroch, alebo pripomienky. To všetko sa dozviete vďaka malým vibráciám, ktoré klipsňa vysiela. Výhodou je dlhá životnosť batérie – výrobca tvrdí, že vydrží celý týždeň na jedno nabitie. Modillian si môžete objednať od 10.júna, no bude zatiaľ iba súčasť crowdfundingu.