Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Interviewy zjednoduší proces prepisu audio nahrávky do textovej podoby

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
17. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Interviewy je nová aplikácie pre zariadenia iOS a je možné ju oddnes stiahnuť z iTunes. Jej výhodou je najmä možnosť použiť tzv. „TypeTags“, teda určité poznámky do nahrávky priamo v reálnom čase.

Diktafón nám v mnohých prípadoch zachráni život so zaznamenaním všetkého, čo by sme za žiadnych okolností nedokázali zachytiť ani rýchlym perom Rity Skeeterovej. Nevýhodou však je zdĺhavé prepisovanie poznámok do digitálnej podoby. Hoci existujú softvéry na prepísanie audio nahrávok do textovej podoby, stále trpia nedokonalosťami. Okrem toho, keď hľadáme konkrétne pasáže, je ťažké orientovať sa ako na časovej osi nahrávky, tak i v nie celkom najpresnejšie prepísanom texte. Interviewy je nová aplikácie pre zariadenia iOS a je možné ju oddnes stiahnuť z iTunes. Jej výhodou je najmä možnosť použiť tzv. „TypeTags“, teda určité značky. Po spustení aplikácie sa totiž zobrazuje prehľad zvukovej stopy nahrávky a priamo v reálnom čase si do nej zaznamenávate okamžite pasáže, ktoré považujete za dôležité.

Interviewy zjednoduší proces transkriptu s TypeTags

Dĺžku tejto značky TypeTag si pri tom môžete zvoliť sami. Pri neskoršom transkripte sa môžete už iba posúvať medzi jednotlivými vybratými pasážami a nie prehľadávať celú nahrávku. Navyše, po nahratí si môžete zvoliť funkciu iCloud syncing, ktorá spraví zálohu vášho záznamu. V prípade straty iPhonu tak máte v iCloude zálohu.