Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Skype Translator: Preklad cudzích jazykov v reálnom čase

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
29. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Microsoft predstavila novinku v oblasti tlmočenia v reálnom čase - ide o novú funkciu známej služby Skype, ktorá dokáže okamžite prekladať konverzáciu zúčastnených osôb v cudzích jazykoch. Služba bude ako beta verzia dostupná na preklad v 40 jazykoch od konca roka 2014 pre zariadenia s OS Windows 8.

Prekladanie do cudzej reči v reálnom čase sme tu už mali, no išlo o trochu menej známu službu, akou je Skype. Microsoft, stojaci za ním, však oznámil, že do konca tohto roka plánuje sprístupniť tlmočenie do cudzej reči v reálnom čase, teda okamžite počas skypovania. Túto službu demonštroval túto službu v utorok tým, že samotná hlava Microsoftu Satya Nadella na pódiu skypoval so šéfom Skype Gurdeep Singh Pallom. Kým Nadella hovoril anglicky, Pall mu odpovedal v nemčine. Skype pritom okamžite prekladal ich reč. Podľa Pallových slov je služba výsledkom desaťročného výskumu oblastí ako rozpoznávanie reči, automatický preklad a technológií spojených s učením sa strojov. „Skype Translator otvára toľko možností na plnohodnotné konverzácie v zmysle, aký ste nikdy pred tým nemohli zažiť v oblasti vzdelania, diplomacie, viacjazyčných rodín a obchodu.“

Beta verzia bude dostupná od konca roka 2014 pre operačné systémy Windows 8 a Nadella vraví, že je pripravený pre všetky zariadenia. K dispozícii bude 40 svetových jazykov na tlmočenie. Časom samozrejme pribudnú ďalšie.