Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Honda Motocompacto: Elektrický skúter v kufríku

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
20. 9. 2023
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Honda predstavila zaujímavé prepravné zariadenie s nulovými emisiami a mimoriadne kompaktným skladacím dizajnom. Vďaka nízkej vstupnej cene a spoľahlivosti značky Honda môže minimalistický „elektrický skúter v kufríku“ Motocompacto odštartovať dopravnú revolúciu v dochádzaní na poslednom úseku.

Skladací elektrický skúter Motocompacto je veľmi vhodný na prepravu v meste, pretože sa dá rýchlo zložiť do vlastného kompaktného, ľahkého a stohovateľného kufríka s rozmermi 74,2 x 53,6 x 9,4 centimetra. Môže sa tak stať ideálnym na prepravu autom a ako kufor, ktorý si potom zoberiete so sebou ako doplnok verejnej dopravy pri cestovaní na poslednom úseku. Jeho kompaktnosť tiež znamená, že ho možno skladovať a nabíjať aj v stiesnených miestach.

Kompaktný skladací elektrický skúter Honda Motocompacto.

S maximálnou rýchlosťou 24 km / h a dojazdom s nulovými emisiami do vzdialenosti približne 19 kilometrov na jedno nabitie batérie sa dá e-skúter Motocompacto plne nabiť len za 3,5 hodiny v zloženom stave, aj v konfigurácii pripravenej na jazdu, pomocou 110 V zásuvky.

Kompaktný skladací elektrický skúter Honda Motocompacto.

Kompaktný skladací elektrický skúter Honda Motocompacto by mal byť uvedený na trh v novembri tohto roku. Jeho cena bola stanovená na dostupných 995 USD (približne 930 EUR). Aj vďaka tomu by toto prepravné zariadenie v netradičnom dizajne mohlo stimulovať rýchly rozvoj mikromobility pre dochádzanie na poslednom úseku.

Kompaktný skladací elektrický skúter Honda Motocompacto.