Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Prerastené strúhadlo na ceruzky vám vykúri dom

Prerastené strúhadlo na ceruzky vám vykúri dom
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
4. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Počas januárovej zimy je už možno trochu neskoro myslieť na to, ako si vykúrite svoje obydlia, no predsa len je tu jeden tip – pretože, nikdy nie je neskoro. Spruce Stove je dizajnérsky zaujímavý spôsob kúrenia v modernom dome.

Ak ste priaznivcom netradičných doplnkov v byte či v pivnici, potom je Spruce Stove pre vás. Je to v podstate pec, do ktorej postupne suniete veľký klád dreva – rovnako ako ceruzku do strúhadla. Ušetrí vám to námahu s rezaním dreva na menšie kúsky, prípadne ušetríte na výdavkoch za kúpu narezaného dreva. Hoci sa môže zdať, že tento spôsob je nanajvýš zvláštny – svedčiť v jeho prospech môže práve inovatívnosť, ktorá je mnohokrát dôležitá pre dizajnových fajnšmekrov. 

Spruce Stove je moderný spôsob vykurovania domácnosti

Holandský spôsob vykurovania sa zjavil vo viacerých dizajnérskych časopisoch a pochádza z dielne návrhárov Roel de Boer a Michiel Martens. Ich výtvor na spôsob pece i kachlí je vybavený ohňovzdornými tehlami vo vnútri, aby absorboval i vyžaroval teplo. Na vonkajšej strane ho chráni oceľový plášť, ktorý zväčšuje povrch vydávajúci teplo do okolia. Ak vám náhodou z obrázkov ide hrôza z toho, že z pece vyletia iskry a spália koberec či, nebodaj, spôsobia požiar – netreba sa obávať. Podľa návrhárov sú kachle navrhnuté tak, že oheň nasáva plamene smerom dovnútra.