Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

GSmart: Smartfón Guru GX váži iba 115 gramov

GSmart: Smartfón Guru GX váži iba 115 gramov
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
22. 5. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Gigabyte GSmart uvádza svoju novú vlajkovú loď - smartfón Guru GX s výkonnou hardvérovou výbavou, ktorá sa zmestila do hliníkového tela s hrúbkou iba 7 mm. Smartfón pritom váži iba 115 gramov. Guru GX ponúka 5-palcový full HD IPS displej, výkon osemjadrového procesora, väčšiu dávku pamäte, špičkový 13 Mpix fotoaparát zo senzorom od Sony a nechýbajú ani rýchle dátové prenosy v 4G sieti v rýchlosti 150 Mbit/s.

Nová vlajková loď od GSmartu je v čiernej farbe – telo je tvorené jedným kusom hliníku (tzv. unibody dizajn). Guru GX okrem svojej nekompromisne nízkej hmotnosti (115 gramov vrátane batérie) ponúka aj nekompromisný výkon vďaka osemjadrovému procesoru Qualcomm Snapdragon 615, ktorého každé z ôsmich jadier je taktované na 1,5 GHz a spracováva 64-bitové inštrukcie.

O grafický výkon sa stará jednotka Adreno 405, k tomu GSmart pridáva 32 GB používateľskej pamäte rozšíriteľnej o microSD. Vo výsledku si tak môžete bez najmenších starostí zahrať akúkoľvek mobilnú 3D hru či prehrať celovečerný film vo full HD rozlíšení. A o kvalitný obraz sa pritom postará 5-palcový IPS displej s full HD rozlíšením (1920 × 1080 pixlov) s hustotou pixlov až 441 ppi so sýtymi a vernými farbami. Povrch displeja je chránený treťou generáciou ochranného skla Gorilla Glass.

Guru GX, Gigabyte, GSmart, smartfón, mobil, telefón, Android, LTE, 4G, Full HD, IPS, displej, Snapdragon, procesor, technológie

Na Slovensku máme 4G/LTE siete dostupné v najvyššej možnej rýchlosti 150 Mbit/s a GSmart Guru GX tieto maximálne prenosové rýchlosti podporuje. Záleží vám na kvalitnej navigácii? Okrem asistovanej navigácie (A-GPS) ponúka Guru GX aj podporu GLONASS-u.

GSmart Guru GX v sebe ukrýva dva fotoaparáty – ten hlavný, v zadnej časti smartfónu disponuje rozlíšením 13 Mpix, pričom ide o senzor Sony Exmor RS BSI (IMX214), s ktorým si môžete užiť najrôznejšie detailné, aj manuálne nastavenia. Nemusíte tak už na cesty brať viac kompaktný fotoaparát, máte ho totiž ukrytý priamo v telefóne. A ak si budete chcieť spraviť „selfie“, predný fotoaparát s 5 Mpix rozlíšením vás rád vyfotí, pričom ukrýva taktiež BSI senzor.

Guru GX, Gigabyte, GSmart, smartfón, mobil, telefón, Android, LTE, 4G, Full HD, IPS, displej, Snapdragon, procesor, technológie

Tento smartfón môžete ovládať bez toho, aby ste sa ho museli dotknúť. Či už máte mokré ruky alebo máte rukavice, všetko vybavíte pohybom rúk vo vzduchu. Radi a často prenášate súbory medzi smartfónom a PC? V rámci exkluzívneho balíka aplikácii GSmart Value Pack sa nachádza aj WirelessDisk, ktorý umožňuje bezdrôtovo prenášať súbory práve medzi smartfónom a PC tak, akoby ste ich mali pripojené káblom.

Smartfón GSmart Guru GX je dostupný za odporúčanú maloobchodnú cenu 289 Eur vrátane DPH.

Guru GX, Gigabyte, GSmart, smartfón, mobil, telefón, Android, LTE, 4G, Full HD, IPS, displej, Snapdragon, procesor, technológie

(Zdroj: Tlačová správa Gigabyt GSmart)