Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Samsung Exynos 8 Octa s vlastnou CPU a najnovšou verziou LTE

Samsung Exynos 8 Octa s vlastnou CPU a najnovšou verziou LTE
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
23. 11. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Samsung predstavuje najnovší prírastok do rodiny aplikačných procesorov s názvom Exynos 8 Octa 8890, tento čip je len druhým prémiovým aplikačným procesorom Samsung, ktorý je vyrobený 14-nanometrovou procesnou technológiou FinFET.

Na rozdiel od predchodcu Exynos 7 Octa 7420 je Exynos 8 Octa prvý čipset, v ktorom je integrovaná vlastná CPU od spoločnosti Samsung s 64-bitovou ARMv8 architektúrou a najnovším LTE Rel. 12 Cat. 12/13 modemom. V porovnaní s Exynos 7 Octa tak poskytuje o viac než 30 % vyšší výkon a o 10 % vyššiu energetickú úsporu. Tento čip taktiež podporuje vylepšený heterogénny multiprocesing, takže efektívne využíva osem jadier (štyri vlastné a štyri ARM Cortex-A53), a tak poskytuje najvyšší výkon a energetickú efektivitu vo svojej triede.

Samsung, procesor, Exynos 8 Octa, Exynos 8 Octa 8890, FinFET, ARMv8, LTE Rel. 12 Cat. 12/13 modem, CPU, výroba, technológie, novinky, inovácie

Exynos 8 Octa je tiež prvým integrovaným jednočipovým riešením v prémiovej sérii procesorov spoločnosti Samsung, ktoré kombinuje aplikačný procesor a modem. Integruje najpokročilejší LTE Rel. 12 Cat.12/13 modem, ktorý umožňuje maximálnu rýchlosť sťahovania až 600 Mbps (Cat.12) a rýchlosť nahrávania až 150 Mbps (Cat.13) za pomoci agregácie pásma. Vďaka tak vysokej prenosovej rýchlosti si používatelia Exynos 8 Octa užijú multimediálny obsah vo vysokom rozlíšení aj na cestách.

Jednočipovým riešením Exynos vybavuje Samsung svoje smartfóny strednej a vyššej kategórie. Je výhodné aj pre výrobcov originálnych zariadení, pretože znamená menší počet dielov a celkovo vyžaduje menší priestor v zariadení, čo prináša väčšiu flexibilitu pri konštrukcii. Pre graficky náročné užívateľské hry a takmer skutočný pocit z virtuálnej reality využíva Exynos 8 Octa najnovší GPU od ARM s označením Mali-T880.

Sériovú výrobu Exynos 8 Octa plánuje Samsung začať koncom roka 2015. Viac informácií o produktoch Exynos od spoločnosti Samsung nájdete na www.samsung.com/exynos.

Samsung, procesor, Exynos 8 Octa, Exynos 8 Octa 8890, FinFET, ARMv8, LTE Rel. 12 Cat. 12/13 modem, CPU, výroba, technológie, novinky, inovácie

(Zdroj: Tlačová správa Samsung)