Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC 2014: Toughpady Panasonic so zaujímavým rozdielom

MWC 2014: Toughpady Panasonic so zaujímavým rozdielom
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
24. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Panasonic prináša ďalšie telefóny do oblasti extra odolných zariadení. Dva kúsky sa síce na seba poriadne podobajú, no poďme sa pozrieť, v čom teda tkvie ich rozdielnosť. Mimochodom, nejde o smartfóny, i keď tak vyzerajú. Panasonic totiž oficiálne skončil s výrobou smartfónov a tak, hoci by sme aj chceli, musíme toto zariadenie teda nazvať napríklad, miniatúrny tablet.

Obe Toughpad zariadenia FZ-E1 aj FZ-X1 majú 5-palcovú uhlopriečku na LCD displeji s rozlíšením 1,280 x 720 mpx. Rovnako majú oba Toughpady pamäť RAM s kapacitou 2 GB a úložný priestor veľkosti 32 GB s možnosťou rozšíriť ho o pamäťovú kartu cez mikro SD slot. V rámci pripojiteľnosti im ťažko niečo môže konkurovať, ale veď posúďte sami. Predstavia sa WiFi (802.11 a/b/g/n/ac), Bluetooth 4.0, HSPA+, WCDMA, EV-DO, 3G a LTE. Chýbať nebude ani HD Voice, GPS i GLONASS.

                                Panasonic Toughpad FZ-X1 a FZ-E1 sú odolnými chlapíkmi

Keďže ide o Toughpad zariadenia, čo znamená odolnú radu, vydržia tiež záťaž v podobe pádu, prachu a vody, teda MIL-810G, IP65 a IP68. Nemusíte sa teda obávať robiť fotografie v akomkoľvek počasí či prostredí. K tomu je potrebný i fotoaparát a zariadenia ich majú rovno dva – zadný s rozlíšením 8 mpx a predný s 1,3 mpx. Toughpady sú tiež vybavené dobrou batériou s kapacitou 6,200 mAh, čo má sľubovať až 14 hodinové nepretržité použitie, či dokonca 1,000 hodinová výdrž v stand-by režime.

A čo tie rozdiely? Pomerne ojedinelý rozdiel v dvoch takmer identicky vyzerajúcich zariadeniach je ten, že každé využíva iný operačný systém. FZ-E1 využíva Windows 8 a FZ-X1 zase pracuje s Androidom verzie 4.2.2.