Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC 2014: Sony Xperia Z2 s vylepšeným displejom a 4K videom

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
25. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Sony Xperia Z1 bola a aj stále je dobrým smartfónom, no takto to vo svete mobilných technológií nefunguje. Vývoj ide neustále dopredu a to, čo stačilo ešte včera, sa dá dnes už prekonať. V tomto zmysle prichádza medzi nás i novinka od Sony – Xperia Z2. Má podobný výzor ako predchodca, i niektoré funkcie, no rozhodne je tu pár užitočných inovácií.

Displej Sony Xperia Z2 s uhlopriečkou 5,2 palca má full HD rozlíšenie (1,080p) a je vybavený technológiou Triluminos skrášľujúcou farby. No okrem toho sa spojil tím vývojárov zo Sony Mobile s ľuďmi z výroby televízorov Sony, a tak spoločne obdarovali Z2 aj IPS displejom s technológiou Bravia. Vďaka tomu si našla uplatnenie napríklad Live Color LED, ktorá sa stará o jas a sýtosť farieb.

Vo vnútri sa nachádza novučičký 4-jadrový Qualcomm procesor Snapdragon 801 s taktom 2,3 GHz. Podporujú ho až 3 GB pamäte RAM a 16 GB úložného priestoru rozšíriteľného o mikro SD kartu. Starostlivosť o grafiku zvláda s prehľadom Adreno 330.

Rovnako ako v Xperia Z1 tu nájdeme fotoaparát s 20,7 mpx a snímacím čipom Exmor RS – avšak tento raz i s nahrávaním 4K pri 30 fps. Spomalené scény je zase možné zachytiť v HD za rýchlosti 120 fps. Výhodou je stabilizácia SteadyShot a nájde sa tu i viacero nových režimov či možností pri fotografovaní. V prednej časti je fotoaparát s rozlíšením 2,2 mpx.

Ako to už má Sony vo zvyku, ani teraz nevynechala odolnosť voči vode v podobe certifikácie IP58 a tak s ňou môžete nakrúcať i pod vodou, ako to radi prezentujú vo svojich videách tvorcovia.

Kapacita batérie je 3,200 mAh a smartfón podporuje snáď všetky pripojenia: LTE, HSPA, WiFi, Bluetooth, NFC, rovnako i MHL, ANT+... Novinky sa dočkáme v marci za cenu približne 650 eur.