Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC 2014: Prvý konvertibilný ultrabook HP

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
26. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

S konvertibilným ultrabookom prichádza aj Hewlett-Packard a predstavuje zariadenie s názvom HP Pavillion X360. Je to prvé takéto zariadenie od HP a ako je to i v názve ukryté, displej ultrabooku sa dokáže otočiť o 360 stupňov a je dotykový. Uhlopriečku displeja tvorí veľkosť 11,6 palca a rozlíšeniu sa ušlo 1,366 x 768 pixelov.

Podobnosť s Lenovo Yoga čisto náhodná, však? Nech už je to akokoľvek, zdravý konkurenčný boj je pre používateľov len dobrý. Takto máme viac na výber. S konvertibilným ultrabookom prichádza aj Hewlett-Packard a predstavuje zariadenie s názvom HP Pavillion X360. Je to prvé takéto zariadenie od HP a ako je to i v názve ukryté, displej ultrabooku sa dokáže otočiť o 360 stupňov a je dotykový. Uhlopriečku displeja tvorí veľkosť 11,6 palca a rozlíšeniu sa ušlo 1,366 x 768 pixelov. Ďalej tu nájdeme operačný systém Windows 8 a procesor z dielne Intelu – Pentium N3520 Bay Trail. Operačná pamäť má maximálnu veľkosť 8 GB a v rámci úložného priestoru sú k dispozícii 2 varianty. Prvou je pevný disk s veľkosťou 500 GB, druhou je rovnaká kapacita, avšak v podaní hybridnej verzie.

HP myslel i na všetkých, ktorí radi počúvajú hudbu či pozerajú filmy, pretože obdaroval x360tku reproduktormi od Beats Audia. HP Pavilion X360 má slušnú konektivitu, nájde sa tu port HDMI, Ethernet, 3 x USB, slot na pamäťové karty. Za bezdrôtovú výbavu je tu modul WiFi a Bluetooth 4.0. K zastihnutiu bude od marca a to v dvoch farebných prevedeniach – červená a strieborná.